Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXV Niedziela Zwykła
poniedziałek, 25 września 2017 17:29

XXV Niedziela Zwykła

24 września 2017

Idźcie i wy do mojej winnicy!

1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w środę św. Wincentego a Paulo kapłana, w czwartek św. Wacława męczennika, w piątek św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima doktora Kościoła ? autora tłumaczenia Pisma św. na język łaciński.

2. Pragnę przypomnieć iż Chrzty św. w naszym kościele udzielane są w drugą oraz w czwartą niedziele miesiąca.

3. Rodzicom dzieci klas III pragnę przypomnieć iż należy zakupić różańce. Poświęcenie różańców będzie miało miejsce 2.10.17 r. w poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00.

1. Serdecznie dziękuje na ręce ceremoniarza Łukasza Chojna Liturgicznej Służbie Ołtarza za oprawę liturgiczną na Mszy św. dożynkowej i tym którzy przybyli na tę Mszę św.

2. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć Panu Jezusowi przy Ołtarzu, zapraszam do zakrystii po Mszach św.

3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i środę.

4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas diecezji elbląskiej.

5. W dzisiejszym numerze ?Gościa Niedzielnego? ciekawe artykuły o chrześcijaństwie w Korei Północnej, o Marcinie Lutrze i Reformacji, a także o istnieniu wody w innych niż układ słoneczny, układach planetarnych kosmosu. Zachęcamy do lektury.

6. Pragnę podziękować za prace na rzecz naszej parafii panom Andrzejowi Seremakowi, Pawłowi Król, Michałowi Osowskiemu, Panu Krzysztofowi Lipa dziękuję a dokonanie przeglądu instalacji elektrycznej.

7. Taca budowlana z ostatniej niedzieli wyniosła 1720 zł.

8. Osoby które zapisały się na pielgrzymkę na Podlasie i Litwę proszę o wpłacanie pozostałej kwoty.

9. Małżeństwa naszej diecezji zachęcamy do świętowania i odnowienie przysięgi małżeńskiej wobec ks. Biskupa Elbląskiego, które odbędzie się w sobotę 30 września o godz. 15.00 w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Do udziału zapraszają Wspólnoty Domowego Kościoła. Szczegóły w Internecie.

10. Również w sobotę [30 września] w kościele Bożego Ciała w Elblągu odbędzie się jednodniowy kurs dla dorosłych lektorów [kobiet i mężczyzn], przygotowujący do czytania Pisma św. podczas Mszy św. Informacje na temat kursu na stronie internetowej diecezji.

«  maja 2024  »