Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXVI Niedziela Zwykła
niedziela, 01 października 2017 17:59

XXVI Niedziela Zwykła

24 września 2017

Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć (Mt 21,32).

1. Msze św. w naszym kościele w październiku będą odprawiane o godz. 17.30, przed Mszą św. o godz. 17.00 w dni powszednie będzie odmawiany różaniec.  Msze św. w niedziele o godz. 8.30, 10.30 i 16.00. Wyjątkowo w sobotę 7 października nie będzie Mszy św. o godz. 17.30.

2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które są czasem spotkań z Maryją w Tajemnicach różańcowych. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.00, bezpośrednio po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza św.,  natomiast w niedziele różaniec odmówimy po Mszy św. o  godz. 16.00. Zapraszam szczególnie dzieci, które będą po Mszy św. losowały figurki Matki Bożej Różańcowej, którą zabiorą do domu na jeden dzień, aby wspólnie razem z całą rodziną modlić się na różańcu wzywając wstawiennictwa Matki Bożej.

3. Zwracamy się z prośbą do rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przyjmą sakramenty: Pierwszej Komunii świętej lub Sakrament Bierzmowania, aby w tym wyjątkowym roku otoczyli duchową troską swoje dzieci. Przypominajmy  o uczestnictwie       w niedzielnej Mszy św., comiesięcznej spowiedzi oraz uczestnictwie w spotkaniach przygotowujących do przyjęcia tych   sakramentów.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msza św. o powołania do służby Bożej w Kościele o godz. 17.00. W pierwszy piątek nabożeństwa do Najświętszego  Serca Pana Jezusa o godz. 17.00. Spowiedź w piątek od godz. 16.30.

5. Z posługą sakramentalną do chorych udam się w czwartek oraz w  piątek od godz. 8.00 według znanego  porządku.

6. Nasza parafia została wybrana na kościół stacyjny akcji ?Różaniec do granic? która dnia 7  października (w sobotę) obejmie całą Polskę. Tego dnia w naszym kościele o godz. 11.00 będziemy celebrować Eucharystie, o godz. 12.00 nabożeństwo eucharystyczne, a o godz. 13.20 udamy się na plażę, by od godz. 14.00 w łączności z innymi miejscami na granicach Polski ? odmówić cztery części różańca. Szczegóły na plakatach, ulotkach oraz na stronie internetowej             rozaniecdogranic.pl

7. Za tydzień obchody XVII Dnia Papieskiego pod hasłem ?Idźmy naprzód z nadzieją?. Będziemy mogli wspomóc ofiarą Fundację ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?, czyli stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin.

8. Wspomnienia liturgiczne

poniedziałek ? wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

środa ? św. Franciszka z Asyżu, tego dnia pamiętajmy o Papieżu Franciszku w dniu Jego Imienin

czwartek ? św. Siostry Faustyny

sobota ? wspomnienie Najświętszej Marii Panny Różańcowej

9. Liturgiczną służbę ołtarza zapraszam w piątek na Msze świętą. Bezpośrednio po Mszy  św. omówimy  program różańca do granic.

10. Poświęcenie różańców dzieci klas trzecich, przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi Świętej  oraz   Pierwszej Komunii Świętej,   będzie miało miejsce w poniedziałek o godz. 17.00.

11. Informuję, iż kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki oraz czwartki w godz. Od 15.00 do 16.30.

12. Składam podziękowania tym osobom, które służyły pomocą na rzecz naszej Parafii. Serdecznie dziękuję także za złożone w minionym tygodniu dary stołu.

13. Dziękujemy za ofiary składane dziś przy drzwiach kościoła do puszek na działalność charytatywną Caritas diecezji elbląskiej. Bóg zapłać!

15. Za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni oraz za wszelką pomoc materialną i duchową składam serdeczne Bóg zapłać.

10. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli a solenizantów tego tygodnia polecam w kapłańskiej modlitwie i życzę wielu łask Bożych.

Królowa Różańca św. niech wyprasza nam potrzebne łaski.

«  maja 2024  »