Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Wielkiego Postu
niedziela, 25 lutego 2018 19:28

II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2018

Jezus zaprowadził ich na górę wysoką?

1.Trwa Wielki Post. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki ? Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.00 połączona z Komunią Świętą a o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych po niej Msza Święta wieczorna. Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszam wszystkich parafian, a w sposób szczególny dzieci i młodzież szkolną. W czasie nabożeństw są zbierane ofiary na przygotowanie Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w czwartek i piątek wg znanego porządku. W pierwszy czwartek po Mszy św. spotkanie formacyjne członków Akcji Katolickiej. W pierwszy piątek spowiedź o godz. 16.30.

3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od V Niedzieli Wielkiego Postu.

4. Młodzież klasy II i III gimnazjum zapraszam w środę na godz. 17.00 na Mszę Św.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.30 będzie miał miejsce uroczysty obrzęd wręczenia krzyży przygotowującej się do bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Krzyże jako  znak naszej wiary zostaną im przekazane z rąk Rodziców bądź opiekunów. Zapraszam młodzież wraz z rodzinami do licznego przybycia na tą uroczystą Mszę Św. Jest to kolejny etap formacyjny, który ma przygotować kandydatów do świadomego i godnego przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Zachęcam również parafian do licznego przybycia na tą uroczystość, aby poprzez swój udział w Eucharystii i modlitwę wspierać kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziny, by z ufnością przyjmowali doświadczenia jakie przynosi codzienne życie i potrafili je jednoczyć z Krzyżem Chrystusa.

6. Jak co roku w Niedzielę Palmową odbędzie się parafialny konkurs na najpiękniejszą i największą palmę Zachęcam dzieci do udziału  konkursie.  Wykonawcy 5 najładniejszych i 5 najwyższych palm zostaną nagrodzeni. Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w ufundowaniu nagród  dla dzieci. Liczę na Waszą ofiarność i szczodrość. Zadbajmy o to wspólnie, aby poprzez ten konkurs dzieci z naszej parafii mogły kultywować tradycje wielkanocne, poznawały najstarsze obyczaje świąteczne i doskonaliły umiejętności artystyczne. Za zrozumienie i wszelki gest Waszych serc już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.

7. Dziś przy drzwiach Kościoła składamy do puszek ofiary na rzecz misji [ad gentes]. Bóg zapłać za wszelką życzliwość!

8. Dziękuję za wszelkie ofiary duchowe i materialne na rzecz naszej wspólnoty. Taca z ostatniej niedzieli wyniosła 1426 zł.

9. Dziękuję młodzieży z naszej Parafii uczestniczącej w czuwaniu na Jasnej Górze, które odbyło się w z piątku na sobotę

10. Organizuję wyjazd turystyczno - pielgrzymkowy  na Ukrainę ?Śladami Trylogii Sienkiewicza?, który odbędzie w dniach od 17 do 21.09.2018. W programie m.in. zwiedzanie Zamościa, Lwowa, Oleska, Krzemieńca, Zbaraża, Kamieńca Podolskiego i Chocimia. Koszt wyjazdu to kwota 800 zł  plus dodatkowo płatne bilety wstępu około 50 zł. Zapraszam do udziału w tym wyjeździe. Przy zapisywaniu się proszę o wpłatę zaliczki w kwocie 250 zł. Przypominam, iż  do wjazdu na Ukrainę niezbędne jest posiadanie ważnego paszportu. Program będzie zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

«  maja 2024  »