Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Wielkiego Postu
poniedziałek, 12 marca 2018 16:50

III Niedziela Wielkiego Postu

4 marca 2018 roku

Słowa Twe Panie dają życie wieczne!

1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu, ale także liturgiczne wspomnienie św. Kazimierza Królewicza. Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki ? Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.30.

3. W najbliższy czwartek 8 marca - obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy błogosławieństwa Bożego, radości i pokoju serca!

4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 18 ? 20 marca 2018 r.

5. Dziś z racji tego, iż rodzice młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania są prawie w komplecie, pragnę im serdecznie pogratulować z okazji uroczystego przekazania krzyży swoim dzieciom, podziękować za dotychczasową współpracę, a jednocześnie przypomnieć, iż sakrament bierzmowania odbędzie się 20 kwietnia o godz. 18.00. Liczę iż młodzież, która w dniu dzisiejszym przyjęła krzyże, zda egzamin próbny na spotkaniu dn. 14.03 klasa 3, 16.03. klasa 2 i tym samym zostanie dopuszczona do sakramentu bierzmowania. Już dziś pragnę zasygnalizować, iż w 5 niedziele Wielkiego Postu będzie spotkanie z księdzem rekolekcjonistą o godz. 18.00, obecność jest obowiązkowa. Natomiast jeśli chodzi o świadków sakramentu bierzmowania to informuję,muszą to być osoby wierzące i praktykujące, które okażą zaświadczenie, iż przyjęły sakrament bierzmowania. Dziękuję rodzicom, którzy dokonali wpłaty na sprawy związane z przygotowaniem sakramentu bierzmowania.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze znajdziemy m.in. ciekawe artykuły: o Ojcu Pio, żołnierzach wyklętych, a także o odradzającym się katolicyzmie we Francji.

7. W czwarek zapraszam do oberzenia filmu ?Siedem dusz? to pełna tajemnic, zaskakująca historia, która zadaje prowokacyjne pytania na temat życia i śmierci, żalu i przebaczenia, przyjaźni, miłości i odkupienia. To wzruszający film o tym, że nigdy nie jest za późno, by szukać odkupienia dla obciążonego sumienia. To obraz, który daje nadzieję i uczy, że bez względu na okoliczności, zawsze warto być dobrym człowiekiem.

8. Jak co roku w Niedzielę Palmową odbędzie się parafialny konkurs na najpiękniejszą i największą palmę Zachęcam dzieci do udziału konkursie. Proszę o wsparcie finansowe tej inicjatywy.

9. Organizuję wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy na Ukrainę ?Śladami Trylogii Sienkiewicza?, który odbędzie w dniach od 17 do 21.09.2018 r. W programie m.in. zwiedzanie Zamościa, Lwowa, Oleska, Krzemieńca, Zbaraża, Kamieńca Podolskiego i Chocimia. Koszt wyjazdu to kwota 800 zł plus dodatkowo płatne bilety wstępu około 50 zł. Zapraszam do udziału w tym wyjeździe. Przy zapisywaniu się proszę o wpłatę zaliczki w kwocie 250 zł. Przypominam, iż do wjazdu na Ukrainę niezbędne jest posiadanie ważnego paszportu. Program będzie zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.

Poprawiony: poniedziałek, 12 marca 2018 16:56

«  maja 2024  »