Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
niedziela, 18 marca 2018 19:12

18 marca 2018

Stwórz o mój Boże we mnie serce czyste!

1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby odsłonić je i ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.

2. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Starajmy się przeżyć ten czas na modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego. Modlitwą otoczmy Ks. Rekolekcjonistę i nasze rodziny, abyśmy wspólnie - poprzez duchowe ćwiczenia - zbliżyli się do Boga i owocnie przygotowali do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ofiary składane na tace jutro oraz pojutrze są przeznaczone dla księdza rekolekcjonisty.

3. Owocem rekolekcji powinna być dobra spowiedź i nawrócenie. Spowiedź zaplanowana  jest na wtorek, kiedy to przyjadą Księża, aby posługiwać wszystkim w konfesjonałach. Zachęcamy do przeżywania nadchodzących świąt z czystym sercem, w miłości i pokoju w rodzinach i sąsiedztwie. Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnią chwilę lecz skorzystajmy z tego daru wcześniej nie w tłoku i nerwach.

4. Program rekolekcji rozprowadzany jest jeszcze dzisiaj oraz zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

5. Jutro tj. 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Osobę ks. biskupa Józefa Wysockiego i wszystkich dostojnych Solenizantów polecamy opiece św. Patrona.

6. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa odbędzie się ulicami Stegny. Będzie to jedyna droga krzyżowa odprawiana w ten piątek. Na drogę krzyżową wyruszymy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00. Proszę o zabranie ze sobą świec, a przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych o zorganizowanie się i pomoc w niesieniu krzyża. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w tej drodze krzyżowej ? pomóżmy nieść Krzyż Chrystusowi.

7. Za tydzień - Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a uroczysta procesja z palmami wyruszy o godz. 10.15 spod urzędu Gminy na czele z osiołkiem.

8. Zachęcam dzieci, młodzież, rodziny do udziału w parafialnym konkursie na najpiękniejszą i największą palmę. Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w ufundowaniu nagród  dla dzieci.  Za zrozumienie i wszelki gest Waszych serc już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.

9. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

11. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

12. Dziękuje za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego złożoną przez Róże Żywego Różańca w kwocie 250zł.

13. Serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu pomagały w pracach na rzecz parafii panom: Pawłowi Król, Mirosławowi Szewczuk, Pawłowi Pietraniuk oraz panom strażakom.

14. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

15. Gratuluje młodzieży, która zaliczyła pytania przed przyjęciem sakramentu bierzmowania, nie wszyscy jednak zaliczyli. Po świętach młodzież ma kolejne zaliczenie z patronów jakich wybrali sobie do sakramentu. Dziś młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam o godz. 17stej na spotkanie rekolekcyjne.

16. Dziękuje Panom Szafarzom oraz Paniom z Kół Różańcowych za udział w dniu skupienia wczoraj w Elblągu.

Wszystkim parafianom i gościom życzę nawrócenia. Pamiętajmy, że Pan Bóg daje nam kolejną szansę na powrót do Niego.

Poprawiony: niedziela, 18 marca 2018 19:17

«  maja 2024  »