Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Wielkanocna

II Niedziela Wielkanocna

08.04.2018 r.

Jezu ufam Tobie!

1. Dzisiaj w ostatnim dniu oktawy wielkanocnej obchodzimy uroczystość Miłosierdzia Bożego. Dzień ten otwiera Tydzień Miłosierdzia. Przy drzwiach kościoła zbieramy do puszek ofiary na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej. Za wszelką okazaną dobroć: Bóg zapłać.

2. Dziś przed każdą Mszą św. odmówimy dziesiątek Koronki do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 odprawimy krótkie nabożeństwo w tzw. Godzinę Miłosierdzia. Dzisiaj można dostąpić odpustu zupełnego. Udziela się go na zwykłych warunkach.

3. Jutro, w poniedziałek przypada przeniesiona z Wielkiego Tygodnia liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia.

4. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Biblijną

5. W środę o godz. 16.00 w kościele odbędędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

6. W środę o godz. 19.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie młodzieży klasy II i III gimnazjalnej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Jes to to jedno z ostatnich spotkań i proszę o odpowiedzialne podejście do obecności na tym spotkaniu.

7. W czwartek o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci rocznicowych.

8. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

9. 28 kwietnia odbędą się Uroczystości ku czci Św. Wojciecha w Świętym Gaju. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w tej uroczystości.

10. Zachęcam do lektury ?Gościa Niedzielnego? z artykułem ?Jezu, ufam Tobie? ? co dokładnie znaczą te słowa i jak je wprowadzić do naszego życia w czasach, w których tyle wokół nas nieufności.

11. Organizuję wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy na Ukrainę ?Śladami Trylogii Sienkiewicza?, który odbędzie w dniach od 17 do 21.09.2018 r. W programie m.in. zwiedzanie Zamościa, Lwowa, Oleska, Krzemieńca, Zbaraża, Kamieńca Podolskiego i Chocimia. Koszt wyjazdu to kwota 800 zł plus dodatkowo płatne bilety wstępu około 50 zł. Zapraszam do udziału w tym wyjeździe. Przy zapisywaniu się proszę o wpłatę zaliczki w kwocie 250 zł. Przypominam, iż do wjazdu na Ukrainę niezbędne jest posiadanie ważnego paszportu. Program będzie zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.

Niech Chrystus, który okazuje nam Swoje Miłosierdzie umacnia naszą wiarę i miłość i obdarza łaskami na ten kolejny tydzień. Szczęść Boże!

«  kwietnia 2024  »