Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Wielkanocna
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 15:48

IV Niedziela Wielkanocna

22 kwietnia 2018

Ja jestem Dobrym Pasterzem!

• Dzisiaj czwarta Niedziela Wielkanocy nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Przez 26 lat istnienia diecezji z Elbląskiego Seminarium Duchownego wyszło ponad 167 kapłanów. Wciąż potrzeba jednak księży do pracy, dlatego nasze Seminarium czeka na kandydatów. Do wielu młodych Chrystus mówi w sercu: pójdź za Mną!

• Jutro obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha. Jednocześnie przypominam, że 28 kwietnia odbędą się Uroczystości ku czci Św. Wojciecha w Świętym Gaju. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w tej uroczystości.

• Pragnę gorąco i serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości bierzmowania, które miało w miejsce w środę. Dziękuję  rodzicom, młodzieży, świadkom, liturgicznej służbie ołtarza, Panom szafarzom i Panu organiście, a także składam podziękowanie tym parafianom, którzy przybyli na Mszę św. z okazji tej uroczystości. Dziękuję rodzicom młodzieży bierzmowanej za złożenie daru ołtarza, ofiar na intencję dla ks. Biskupa oraz na wystrój kościoła.

• Został zakupiony kielich, którego koszt w części został ufundowany przez rodziców młodzieży bierzmowanej.

• W środę o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam wszystkie dzieci.

• 5 maja br. odbędzie się już po raz czternasty Festyn LSO w Wyższym Seminarium Duchownym. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą w kościele katedralnym pw. św. Mikołaja w Elblągu o godz. 10:00. Serdeczne zapraszam ministrantów lektorów oraz ceremoniarzy naszej wspólnoty parafialnej. Wyjazd z parkingu parafialnego będzie o godz. 9.00.

• Organizuję wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy na Ukrainę ?Śladami Trylogii Sienkiewicza?, który odbędzie w dniach od 17 do 21.09.2018 r. W programie m.in. zwiedzanie Zamościa, Lwowa, Oleska, Krzemieńca, Zbaraża, Kamieńca Podolskiego i Chocimia. Koszt wyjazdu to kwota 800 zł plus dodatkowo płatne bilety wstępu około 50 zł. Zapraszam do udziału w tym wyjeździe. Przy zapisywaniu się proszę o wpłatę zaliczki w kwocie 250 zł. Przypominam, iż do wjazdu na Ukrainę niezbędne jest posiadanie ważnego paszportu. Program jest zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.

• Wójt Gminy Stegna informuje, że na terenie Gminy Stegna zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielogabarytowych, sprzętu elektrycznego i elektronicznego w formie tzw. wystawek. w dniu. 23.04.2018r. Stegna do godz. 10.30; Rybina do godz. 11.30; Popowo do godz. 13.00; Stegienka Osada do godz. 13.00.

• Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli Szczęść Boże

Poprawiony: poniedziałek, 30 kwietnia 2018 15:16