Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Wielkanocna
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 15:20

V Niedziela Wielkanocna

29 kwietnia 2018 r.

Ja jestem Krzewem Winnym, a wy latoroślami!

1. Dziś obchodzimy XII Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za kierowców. Zachęcam do modlitwy w intencji kierowców, a jednocześnie apelujemy o spokojną i bezpieczną jazdę, aby w ten sposób uniknąć tragicznych wypadków.

2. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Odprawiane będą po Mszy św. godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, śpiewać będziemy Litanię Loretańską i słuchać rozważań majowych. Zachęcam mieszkańców Rybiny do licznego udziału w tym nabożeństwie przy kapliczce, która znajduje się w waszej miejscowości. Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do bardzo licznego udziału. Apel Jasnogórski będziemy śpiewać przez cały miesiąc maj na zakończenie wieczornej Mszy św.

3. We wtorek przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika (dzień modlitw za ludzi pracy i za bezrobotnych). Msza św. zostanie odprawiona o godz. 9.30. Po Mszy św. z okazji urodzin Księdza Proboszcza będzie ognisko dla liturgicznej służby ołtarza. Serdecznie zapraszam.

4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz święto państwowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.

5. W piątek wspominamy św. Floriana. Strażakom dziękujemy za ich służbę i życzymy Bożego błogosławieństwa.

6. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlić się w intencji świętości kapłanów oraz o powołania kapłańskie, zakonne i za nasze Seminarium Duchowne w Elblągu. W piątek spowiedź od godz. 17.15. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe, po Mszy św. wieczornej. Zapraszam na kolejne nabożeństwo pierwszej soboty. Odwiedziny chorych w piątek według znanego porządku.

7. Informacja o dyspensie Ks. Biskupa Elbląskiego udzielonej z racji tzw. długiego weekendu: Obowiązujące prawo Kościoła określa piątek jako dzień pokuty. W Polsce obowiązuje katolików w piątki wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych [kan. 1251 KPK]. W trosce o spokój sumienia udzielam katolikom diecezji elbląskiej i przebywającym w jej granicach, dyspensy od obowiązującego prawa w piątek, dnia 4 maja 2018 roku. Równocześnie proszę: o modlitwę i jałmużnę, to jest wsparcie biednych i znajdujących się w potrzebie. +Jacek Jezierski ? biskup elbląski

8. Zachęcam do lektury ?Gościa Niedzielnego? .

9. 5 maja br w Elblągu odbędzie się Festyn Liturgicznej Służby Ołtarza. Diecezji Elbląskiej. Wyjazd z parkingu parafialnego o godz. 9.00, powrót do Stegny ok. godz. 15.00

10. W dniu 19.05.2018r. Na zakończenie Białego Tygodnia Ogranizuję wyjazd do sanktuarium w Gietrzwałdu. Koszt wyjazdu to 40 złotych. W tym również zawarty jest koszt obiadu dla dzieci. Mogą także pojechać rodzice bądź rodzeństwo. Pieniądze na wyjazd należy wpłacać do księdza.

11. Wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom i Darczyńcom składam serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła. W sposób szczególny słowa podziękowania kieruję do osób, które w minionym tygodniu służyły wydatną pomocą naszej wspólnocie parafialnej.

«  kwietnia 2024  »