Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia VI Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

VI Niedziela Wielkanocna

6 maja 2018

Trwajcie w miłości mojej!

1. Od dziś do środy trwają kwartalne dni modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych.

2. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika ? głównego patrona Polski. Solenizantom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i pomyślności!

3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy do udziału, a także do odmawiania litanii loretańskiej w naszych domach, przy krzyżach i kapliczkach. Od piątku w ramach nabożeństwa majowego odmawiać będziemy modlitwy przypisane nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Za tydzień odbędzie się pierwsze nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam.

5. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam na próby, która odbędą się w poniedziałek, wtorek oraz środę o godz. 16.00 obecność wszystkich jest obowiązkowa. W piątek spowiedź św. o godz. 16.45 gromadzimy się kościele zapraszam na tą spowiedź też rodziców chrzestnych, rodzeństwo, aby w tym dniu razem ze swoim dzieckiem skorzystali również z Sakramentu Pokuty. Zapraszam także dzieci z klas IV, które będą przeżywać rocznicę Komunii Św. Inne osoby mogą w tym dniu również skorzystać ze spowiedzi św.

6. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w naszej parafii za tydzień 13 maja, o godz. 12.00. Czterdzieścioro dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii Św. Módlmy się za te dzieci i ich rodziny o głębokie duchowe przeżycie pierwszego spotkania z Jezusem Chrystusem w Eucharystii.

7. W najbliższy czwartek zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych do sprzątania kościoła i terenu wokół kościoła przed południem od godz. 9 do 12 oraz po południu od godz 15 do 17.30. Proszę przynieść ze sobą narzędzia do sprzątania.

8. 20 maja odbędzie się rocznica Pierwszej Komunii św.

9. Ministrantem miesiąca kwietnia został Mateusz Dziewirz. Serdecznie gratuluje. Innych zaś ministrantów zachęcam do gorliwszej służby. Dziękuje za wczorajszy wspólny wyjazd na festyn LSO, który odbył się przy WSD w Elblągu. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie liturgicznej służby ołtarza. Obecność obowiązkowa.

10. 9 maja 2018 roku o godz. 11.00 odbędą się obchody 73 rocznicy oswobodzenia obozu Stutthof i zakończenia II wojny Światowej. W imieniu dyrektora Muzeum serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tej uroczystości.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

12. Bardzo serdecznie dziękuje za pomoc duchową i materialną udzielaną na rzecz  parafii.

13. Życzę  wszystkim błogosławionej niedzieli i owocnego w dobro tygodnia.

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 16:43

«  kwietnia 2024  »