Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Wniebowstapienie Pańskie
poniedziałek, 14 maja 2018 14:59

Wniebowstąpienie Pańskie

13 maja 2018

Szukajcie tego co w górze, gdzie zasiada Chrystus po prawicy Ojca!

1. Przeżywamy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa.

2. W następną niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

3. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Macieja Apostoła, a w środę św. Andrzeja Bobolę ? patrona Polski i śp. ks. bp. Andrzeja Śliwińskiego.

4. Dzisiaj piękna Uroczystość I KOMUNII ŚWIĘTEJ w naszej Parafii. Czterdzieścioro dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swego serca. Módlmy się za te dzieci i ich rodziny o głębokie duchowe przeżycie pierwszego spotkania z Jezusem Chrystusem w Eucharystii.

5. Przez cały tydzień Dzieci Pierwszokomunijne będą przeżywać swój czas dziękczynienia w ramach tradycyjnego tzw. Białego Tygodnia, a w sobotę na zakończenie udaje się na pielgrzymkę do Gietrzwaładu. Dziękujemy Rodzinom dzieci komunijnych za sprzątanie Kościoła i ofiarę.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom klas komunijnych za piękny dar dla naszego Kościoła. Jest nim piękny kielich, który będzie używany na największe uroczystość w parafii.

6. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30. Spotkanie z dziećmi kl. IV-tych będzie w środę oraz w piątek o godz. 16.00, natomiast rodziców tych dzieci proszę o udział w sprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła (tzn. wykoszeniu trawy) w piątek od godz. 9.00, jeżeli ktoś nie może przyjść rano, to jest możliwość, aby wziąć udział w sprzątaniu po południu od godz. 15.00.

7. Dzisiaj pierwsze nabożeństwo fatimskie. Od maja do października każdego trzynastego dnia miesiąca spotykać się będziemy aby poprzez Mszę św, modlitwę różańcową i procesję z figurą Pani Fatimskiej prosić Boga o potrzebne łaski . Serdecznie zapraszam.  do udziału w tych nabożeństwach.

8. NABOŻEŃSTWA MAJOWE, codziennie o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Maryi, również przy kapliczce w Rybinie.

9. Przygotowujemy się do Bożego Ciała 31.05.2018r. warto już pomyśleć o ołtarzach i nie odkładać tego na ostatnią chwilę.

10. Przygotowujemy się do przeżycia odpustu parafialnego 08.06.2018r. wszelka pomoc, również materialna, jest mile widziana.

11. Dziękuję za pomoc duchową i materialną dla naszej wspólnoty.

12. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawy artykuł pt. Bóg jest większy niż choroba, czyli o cudownych przypadkach ozdrowienia dzieci, którym lekarze nie dawali żadnych szans na przeżycie; a także ciekawy tekst o? bakteriach, które zaskakują naukowców złożonością swoich zachowań. Zachęcamy do lektury!

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.

Poprawiony: poniedziałek, 14 maja 2018 15:00

«  kwietnia 2024  »