Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Zesłanie Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego

20 maja 2018

Przyjdź światłości sumień!

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia proszę o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa, szczególnie do naszego Seminarium w Elblągu.

1. W sobotę [26 maja] obchodzimy Dzień Matki, dlatego wszystkim Mamom dziękuje za ich miłość macierzyńską, troskę, trud i opiekę. Życzymy błogosławieństwa i pociechy z dzieci.

2. Dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz: 10:30 dzieci z klas IV przeżywać będą 1 rocznicę Komunii Św.

3. Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych, tj. Magdzie Pawłowskiej, Agnieszce Senwickiej, Alinie Lasota, za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła.

4. NABOŻEŃSTWA MAJOWE, codziennie o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Maryi, również przy kapliczce w Rybinie.

5. Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała 31.05.2018r. warto już pomyśleć o ołtarzach i nie odkładać tego na ostatnią chwilę.

6. Przygotowujemy się do przeżycia odpustu parafialnego 08.06.2018r. wszelka pomoc, również materialna, jest mile widziana.

7. Liturgiczną służbę ołtarza zachęcam do większej aktywności w ciągu tygodnia. Nowych kandydatów zwłaszcza z klas III zapraszam do zakrystii w celu zapisania się do LSO.

8. Dziś trzecia niedziela miesiąca , w którą przypada tzw. taca budowlana. Składam serdeczne Bóg zapłać.

9. Serdecznie dziękuje Rodzicom klas komunijnych za wspólny wyjazd do Gietrzwałdu. Jednocześnie informuje iż 30.06.18r. odbędzie się w Gietrzwałdzie - Dzień Pokuty. Organizuje wyjazd na ten dzień dzień z parafii. Koszt wyjazdu to 50 zł. od osoby.

10. Dziękuję równie rodzicom dzieci rocznicowych za złożenie daru ołtarz, z ofiary tej zostaną zakupione dwa ornaty.

11. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawe artykuły: o chrześcijaństwie w Nepalu [w Azji], o filozofii marksistowskiej, a także o trzeciej części filmowego cyklu ?Bóg nie umarł?. Zachęcamy do lektury!

12. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.

«  kwietnia 2024  »