Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

IX Niedziela Zwykła

3 czerwca 2018

Serce Jezusa, źródło życia i świętości ? zmiłuj się nad nami!

1. Witamy wszystkich przybywających do naszej parafii. Życzymy miłego wypoczynku i zapraszam do naszej świątyni na nabożeństwa czerwcowe, które celebrujemy codziennie o godz. 18.30.

2. Pragnę  bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przepiękne przygotowanie procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania za przygotowanie ołtarzy. Dziękuje osobom niosącym krzyż, chorągwie, feretrony. Bóg zapłać dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom, służbie porządkowej. Bardzo dziękujemy za pięknie przyozdobione okna i obejścia domów i liczny udział w procesji, wyrażając w ten sposób cześć dla Jezusa Eucharystycznego.

3. Do czwartku w ramach oktawy uroczystości Bożego Ciała procesja w połączeniu z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa to święto patronalne dla naszej Parafii. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości na Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.00. W związku odpustem parafialnym został ogłoszony konkurs dla dzieci na wykonanie Serca, które będzie wyrazem uwielbienia i hołdem złożonym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

5. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Serca Pana Jezusa. Codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

6. Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu nakaz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jeśli ktoś z okazji odpustu chciałby się podzielić darami stołu, prosiłbym o przekazanie mi tej informacji do wtorku włącznie. Tradycyjnie też zapraszam panie do upieczenia pysznych ciast na festyn.

7. Serdecznie zapraszam na Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w dniu odpustu parafialnego. Festyn jak w latach ubiegłych jest organizowany wspólnie z Radami Sołeckimi. Rozpocznie się bezpośrednio po sumie odpustowej na parkingu parafialnym. W trakcie Festynu przewidziane są loteria fantowa, konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i całych Rodzin. Będzie możliwość smacznej konsumpcji. Żywię nadzieję, że festyn będzie dla wszystkich źródłem dużej radości z tego, że jako Rodzina Parafialna potrafimy spotkać się na wspólnym rodzinnym świętowaniu.

8. Spotkanie liturgicznej służby ołtarza odbędzie się w środę o godz. 19.00.

9. W dzisiejszym numerze ?Gościa Niedzielnego?: raport o stanie polskich szpitali, a także artykuł o nowej błogosławionej Kościoła ? siostrze Leonelli zamordowanej w Somalii. Zachęcamy do lektury!

Na nadchodzący tydzień życzę dobra ze strony ludzi, radości płynącej ze spotkań z drugim człowiekiem.

Poprawiony: wtorek, 05 czerwca 2018 10:44

Kalendarz 2023