Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia X Niedziela Zwykła
poniedziałek, 11 czerwca 2018 15:11

X Niedziela Zwykła

10 czerwca 2018

Serce Jezusa, pokoju i pojednanie nasze ? zmiłuj się nad nami!

1. Witam wszystkich przybywających do naszej parafii. Życzę miłego wypoczynku i zapraszam do naszej świątyni na nabożeństwa czerwcowe, które celebrujemy codziennie o godz. 18.30 natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Odmawiajmy też litanię do Serca Jezusowego w naszych domach, w rodzinach.

2. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Barnabę Apostoła; we wtorek bł. ks. Władysława Demskiego i towarzyszy ? patrona kapłanów diecezji elbląskiej; w środę św. Antoniego z Padwy; a w czwartek bł. Michała Kozala biskupa i męczennika.

3. W czwartek po Mszy św. spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

4. W tym tygodniu rozpoczniemy przygotowanie do sakramentu bierzmowania z młodzieżą klasy VII. Będzie ono miało miejsce na Mszy św. o godz. 18.00 i będzie polegało na uroczystym wpisaniu kandydatów na listę bierzmowanych. Dzień spotkania zostanie podany po konsultacji z młodzieżą w szkole. Bardzo proszę o przekazanie informacji poprzez dziadków, rodziców tej młodzieży która byłaby zainteresowana tym przygotowaniem.

5. W miniony piątek przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową. Dziękuję wszystkim tym, którzy się przyczynili do przygotowania tej uroczystości, liturgicznej służbie ołtarza, panom szafarzom, panu organiście i paniom, które śpiewały oraz wszystkim, którzy wzięli udział w Mszy św. odpustowej.

6. Z okazji naszego święta patronalnego zorganizowany został Parafialny festyn Rodzinny wspólnie z Sołectwami Stegna, Stegienka oraz Rybina. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich osób, które czynnie włączyły się w przebieg i organizację festynu. Tym wszystkim osobom wyrażam moją ogromną wdzięczność za trud i poświęcenie na rzecz Parafii.

7. Dziękuję serdecznie wszystkim dzieciom, które wzięły udział w Konkursie na wykonanie Serca. Gratuluję zwycięzcom, wszystkim gratuluję pomysłów i cieszę się z wykonanych przez was drogie dzieci prac wykonanych na konkurs. Dochód z festynu wyniósł 1.035zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Wyrażając wdzięczność za wielkie serce, zapraszam na Mszę św., która zostanie odprawiona w intencji wszystkich organizatorów, darczyńców i ofiarodawców parafialnego festynu w najbliższą środę i połączona będzie z nabożeństwem fatimskim.

8. W dzisiejszym numerze ?Gościa Niedzielnego? o tym, co dostaje się do atmosfery gdy palą się tony odpadów, czyli o niebezpieczeństwie oddychania truciznami; a także o tym, jak Litwa, Łotwa i Estonia przygotowują się na przyjazd papieża Franciszka. Zachęcamy do lektury!

9. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

10. W najbliższym czasie rozpoczniemy renowację najbardziej zniszczonego malowidła przedstawiającego Przypowieść o Siewcy. Na to przedsięwzięcie uzyskaliśmy dotację od Urzędu Gminy w kwocie 20 tysięcy zł. Koszt renowacji to kwota 39.800 zł, brakującą kwotę musimy pokryć z środków własnych.

11. Wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę oraz kościół dobrym słowem, życzliwością i ofiarą oraz własną pracą składam Bóg zapłać!

Wszystkim Solenizantom, życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.

Poprawiony: poniedziałek, 11 czerwca 2018 15:57

Kalendarz 2023