Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXII Niedziela Zwykła

XXII Niedziela Zwykła

2 września 2018

Prawy zamieszka w domu Twoim Panie [Psalm 15]

Przeżywamy dwudziestą drugą niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego, witam wszystkich parafian powracających z urlopów i wakacji oraz gości przybywających do naszej parafii. Msze św. w Stegnie odprawiane są w niedziele o godz. 8.30, 10.30, i 17.00. W dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów i nauczycieli jutro w poniedziałek o godz. 8.00. Podczas tej Mszy będzie miało miejsce poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I.

W najbliższą środę z Mikoszewa wyruszy IV Żuławska Piesza Pielgrzymka do Gietrzwałdu, której organizatorem jest ks. Marek Witkowski. Tego dnia pielgrzymi będą przechodzić przez jedną z miejscowości naszej Parafii, tj. Rybinę. Zachęcam mieszkańców Rybiny do serdecznego przywitania pielgrzymów.

W tym tygodniu będziemy przezywać pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi od godz. 17. 15. W piątek udam się z posługą do chorych. Spotkanie Akcji Katolickiej. W sobotę 8 września, przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ? Matki Bożej Siewnej. Po Mszy św. błogosławieństwo ziarna na zasiew.

Pamiętajmy w każdą środę tygodnia o naszym nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Pierwsze powakacyjne spotkanie LSO będzie 8 września (tj. sobota) o godz. 10.00. Zapraszam także nowych kandydatów.

W niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców.

Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze m.in. ciekawe artykuły: o wizycie papieża Franciszka w Irlandii i Światowym Spotkaniu Rodzin, o Ignacym Daszyńskim ? jednym z ojców naszej niepodległości, a także o przyszłości małych gospodarstw w Polsce.

W sobotę, 8 września w Żuławkach odbędą się dożynki gminne.

W nawie bocznej naszego kościoła rozprowadzamy książki, dotyczące różnych zagadnień związanych z religijnością, zdrowiem, życiem duchowym, przewodniki i pocztówki o naszym kościele.

W związku z tym, iż na wyjazd turytyczno-pielgrzymkowy na Ukrainę jedziemy większym autokarem są jeszcze wolne miejsca. Jeżeli są chętne osoby, to mogą jeszcze zapisać się na ten wyjazd.

Wszystkim życzę dobrego i ciepłego tygodnia pod opieką ? Maryi.

Poprawiony: sobota, 08 września 2018 20:15

«  maja 2024  »