Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIII Niedziela Zwykła

XXIII Niedziela Zwykła

9 września 2018

On chlebem karmi głodnych, wypuszcza na wolność uwięzionych  [Psalm 146]

1.Dziś rozpoczyna się w Kościele w Polsce VIII Tydzień Wychowania. Jego tematyka nawiązuje do hasła, mającego się rozpocząć już niebawem Synodu Biskupów w Rzymie: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania.

2.Pamiętajmy w każdą środę tygodnia o naszym nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.W czwartek zapraszam na nabożeństwo fatimskie. Panie z Koła Żywego Różańca proszę o przystrojenie Figurki Matki Bożej.

4.W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W sobotę przeżywać będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

5.Kandydatów do bierzmowania czyli obecnie uczniów kl. III gimnazjum zapraszam na pierwsze powakacyjne spotkanie przygotowujące do tego sakramentu dnia
14 września (tj. piątek) o godz. 18.00.

6.Wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny na Ukrainę będzie z 16 na 17  września, spotykamy się o godz. 23.30. Bardzo proszę, aby osoby, które są zapisane dokonały wpłat.

7.Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca proszę o wsparcie finansowe podejmowanych obecnie prac przy oknach oraz malowidle przedstawiającym: Przypowieść o Siewcy.

8.Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze m.in. ciekawe artykuły: o pierwszej Solidarności, o badaniach nad zmianą grupy krwi, a także świadectwo znanego z medialnych przekazów niepełnosprawnego Janusza Świtaja, który opowiada o swoich trudnościach, a przede wszystkim o uśmiechu i radości życia.

9.W minionym tygodniu odwiedziłem chorych, mieliśmy spotkanie z członkami AK oraz LSO; bardzo serdecznie dziękuję za te spotkania.

10.Bardzo serdecznie dziękuję za wydatną pomoc na rzecz naszej wspólnoty parafialnej: Barbarze i Henrykowi Sznajder, Grzegorzowi Rucińskiemu, Ireneuszowi Gądek.

Wszystkim życzę dobrego i ciepłego tygodnia pod opieką Matki Bożej z Gietrzwałdu.

Poprawiony: niedziela, 09 września 2018 19:33

«  maja 2024  »