Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIV Niedziela Zwykła

XXIV Niedziela Zwykła

16 września 2018

Pan strzeże ludzi prostego serca [Psalm 116A]

1.Dziś rozpoczynają się w Kościele w Polsce kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

2.Wspomnienia liturgiczne:wtorek ? Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży

piątek ? święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

3.Ponad 3 mld osób na świecie korzysta miesięcznie z mediów społecznościowych, a 9 na 10 użytkowników czyni to za pomocą smartfonów i tabletów. Technologia wytycza również nowe ścieżki duchowej aktywności. Jak się w nich odnajdujemy? O tym, a także o komarach oraz najnowszym filmie Filipa Bajona ?Kamerdyner? w dzisiejszym ?Gościu Niedzielnym?. Zachęcam do lektury.

4.W minionym tygodniu uiściłem należne opłaty do Kurii, na Seminarium Duchowne, Pomoc Kościołowi w Potrzeb, Fundacje Nauki w łącznej kwocie 8237 zł.

5.W sobotę o godz. 10.00 zbiórka liturgicznej służby ołtarza, spotkanie połączone będzie z wyjściem spacerem nad morze.

6.Późnym wieczorem udajemy się wraz z grupą parafian na wyjazd turystyczno ? pielgrzymkowy Na Ukrainę. Ufam, iż dostarczy on wspaniałych wrażeń i przeżyć, będzie czasem radości i modlitwy, pozwoli zbliżyć się do Boga i do drugiego człowieka. Spotykamy się na parkingu parafialnym o godz.23.30, odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie wyruszymy w podróż.

7.Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu nie będzie czynna.

8.Dziś trzecia niedziela miesiąca, proszę o wsparcie finansowe podejmowanych obecnie prac przy oknach oraz malowidle przedstawiającym: Przypowieść o Siewcy

9.Zapowiedzi przedślubne: Marcin Zarębski zamieszkały Parafia Stegna i Katarzyna Rogulska zamieszkała Parafia Gdańsk. Zapowiedz pierwsza. Ktokolwiek zna przeszkodę do zawarcia sakramentu małżeństwa wyżej wymienionych osób jest zobowiązany poinformować o tym proboszcza Parafii.

10.Serdecznie dziękuje osobom udzielającym się przy naszej wspólnocie parafialnej: p. Barbarze Henrykowi Sznajder, Stanisławowi Trojnar, Krzysztofowi Lipa.

11.W nawie bocznej można nabyć książki foldery oraz pocztówki o naszym zabytkowym kościele. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są już do nabycia kalendarze Saletyńskie na rok 2019 r.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a solenizantów tego tygodnia polecamy w naszej kapłańskiej modlitwie i życzymy wielu łask Bożych.

«  maja 2024  »