Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XIX Niedziela Zwykła
poniedziałek, 22 października 2018 15:13

XXIX Niedziela Zwykła

21 października 2018

Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody!

1. Dziś w kościele przypada Niedziela Misyjna i rozpoczynamy Tydzień misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które odpowiedziały na powołanie by głosić Ewangelię Chrystusa poza granicami naszego kraju. Dziękuje za ofiary składane do puszek, które przeznaczone są na wsparcie misjonarek i misjonarzy na całym świecie.

2. Jutro tj. 22 października przeżywamy liturgiczne wspomnienie św. Jan Pawła II. Przed Mszą św. różaniec z rozważaniami autorstwa Ojca Świętego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

3. W najbliższą sobotę odbędzie się w Elblągu V. sesja plenarna naszego synodu diecezjalnego. Uczestników synodu otoczmy naszą serdeczną modlitwą.

4. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych na Nabożeństwa Różańcowe.

5. Ministranci rozprowadzają kartki wypominkowe, proszę o wpisywanie na tych kartkach dnia tygodnia, w którym możemy uczestniczyć w modlitwie wypominkowej za polecanych przez nas zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii bądź też w kancelarii do końca października. Organizowane są 2 formy modlitw za zmarłych: wypominki miesięczne czyli modlitwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym o godz. 17.00 za zgłoszonych zmarłych z procesją na cmentarz.

6. W piątek o godz. 18.00 spotkanie liturgicznej służby ołtarza.

7. Proszę, by znane nam rocznice śmierci osób bliskich oraz inne wydarzenia rodzinne, które chcemy objąć modlitwą Mszy świętej ? nie zostawiać na ostatnią chwilę i już zgłaszać je do księgi intencji. Serdecznie zapraszam. Informuję, że już można zamawiać Msze św. na cały 2019 rok.

8. Organizuję pielgrzymkę na Podlasie i Litwę w dniach od 10 -12.05.19r. Koszt wyjazdu to kwota 550 zł. Chętnych zapraszam do zapisywania się oraz wpłacania zaliczki w kwocie 150 zł.

9. W dzisiejszym numerze ?Gościa Niedzielnego? m.in. ciekawy artykuł o gimnastyce i patriotycznym wychowaniu w organizacji międzywojennej ?Sokół?. Zachęcam do lektury.

10. Wczoraj w Kwidzynie odbyło się kolejne czuwanie młodzieży diecezji elbląskiej. Dziękuje tej grupie młodzieży z naszej parafii która wraz ze mną w nim uczestniczyła.

11. Bardzo serdecznie dziękuje za wydatną pomoc na rzecz naszej wspólnoty parafialnej a w najbliższy czwartek na godz. 9.00 zapraszam wszystkich chętnych do grabienia liści.

Dziękujemy za wspieranie inicjatyw i prac podejmowanych na rzecz naszej parafii i za ofiary składane na potrzeby remontowe parafii. Niech Maryja - wyprasza wam potrzebne łaski i dary w drodze do świętości.

«  maja 2024  »