Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXII Niedziela Zwykła
sobota, 17 listopada 2018 15:56

XXXII Niedziela Zwykła

11 listopada 2018

Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!

1. Dziś Święto Niepodległości. To powód do dumy i wzmocnienia świadomości własnej tożsamości narodowej, a zarazem wdzięczności względem wszystkich, którzy wolność zdobywali, a później ją podtrzymywali. Wraz z wszystkim rodakami w kraju i zagranicą dziękujemy Opatrzności Bożej za odzyskanie wolności i wskrzeszenie do życia Państwa Polskiego 100 lat temu. Niech to będzie dzień wspólnego świętowania niezależnie od istniejących między nami różnic politycznych czy światopoglądowych.

2. W kalendarzu liturgicznym w rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: w poniedziałek ? św. Jozafata biskupa i męczennika, we wtorek ? św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna ? pierwszych męczenników polskich, w piątek ? Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską, w sobotę ? św. Elżbietę Węgierską.

3. Pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich zmarłych. Wypominki z modlitwą za zmarłych codziennie po Mszy św. O godz.17-tej. Karty z wypominkami wyłożone na stole przy wyjściu z kościoła można składać do skrzyni przy prezbiterium, w zakrystii, albo na tacę.

4. W dzisiejszym numerze ?Gościa Niedzielnego? ciekawe artykuły historyczne związane z tematem odzyskania niepodległości przez Polskę, a także właściwościach miodu i o tym jak go umiejętnie używać. Zachęcam do lektury.

5. Ksiądz Proboszcz przebywa w szpitalu, otoczmy jego osobę modlitwą o potrzebne łaski, szczególnie łaskę zdrowia i pomyślną diagnozę. Niech Matka Boża ma go w swojej opiece.

6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca , w którą przypada tzw. taca budowlana.

7. Powoli dobiegają prace remontowe przy oknach kościoła i prace konserwatorskie prz obrazie Przypowieść o Siewcy.

8. Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

Wszystkim naszym Parafianom, Dobroczyńcom oraz Gościom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego  w rozpoczętym tygodniu.

«  maja 2024  »