Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXI Niedziela Zwykła
sobota, 21 sierpnia 2021 08:28

XXI Niedziela zwykła,

22 sierpnia 2021 r.

Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego..

(J 6, 68)

1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości, życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Wszystkie potrzebne informacje o naszej parafii znajdują się na stronie internetowej: www.parafiastegna.pl

2. Dziś o godz. 20.00 zapraszamy na Wieczór uwielbienia; poprowadzi go po raz kolejny Jakub Bartkowiak, muzyk i ewangelizator, którego gościliśmy już na początku wakacji.

3. W dniach 1 ? 5 września odbędzie się VII Żuławska Pielgrzymka Piesza od ujścia Wisły (z Mikoszewa), do Gietrzwałdu. Warto przypomnieć, że Gietrzwałd jest jedynym w Polsce i jednym z dziewiętnastu na świecie, uznanym przez Kościół miejscem Maryjnych objawień. Więcej informacji na temat pielgrzymki znajdziemy na plakacie i na naszej stronie internetowej.

4. W ubiegły piątek mieliśmy okazję uczestniczyć w ostatnim koncercie XXXIX Międzynarodowego Festiwalu Organowego Stegna 2021. Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować organizatorom festiwalu: Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Stegnie oraz Filharmonii Bałtyckiej, a także prowadzącemu od lat festiwalowe koncerty panu Janowi Brzozeckiemu z Elbląga. Dziękuję również wszystkim moim współpracownikom, którzy trudzili się wokół spraw organizacyjnych. Już teraz zapraszam za rok na 40. edycję Festiwalu.

5. W tym tygodniu będziemy obchodzili: we wtorek 24.08. ? święto św. Bartłomieja Apostoła, a we czwartek 26.08 ? uroczystość NMP Częstochowskiej.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii s. Darianę Jasińską, misjonarkę ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, która od lat pracuje w misji Kithatu, w Kenii. Prowadzi tam szkołę i ośrodek zdrowia. Będziemy mogli wesprzeć pracę Sióstr ofiarą złożoną do puszek po Mszach świętych. Będzie ona przeznaczona na zakup żywności, opłatę szkoły dla dzieci i zakup leków do ośrodka zdrowia.

7. Także w przyszłą niedzielę pożegnamy wikariusza naszej parafii ks. mgr lic. Cezarego Ejsymonta, który od 1 września rozpoczyna swoje przygotowanie do pracy na misjach w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

8. W dniu 18 września odbędzie się już po raz piąty ogólnopolska pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę pod nazwą: Męskie Oblężenie Jasnej Góry ? Mężczyźni u Tronu Królowej. Zależy mi na tym, aby mężczyźni z naszej parafii wzięli w niej udział. Po więcej informacji zapraszam do mnie lub na naszą stronę internetową. Jeśli znajdą się chętni to od przyszłej niedzieli rozpoczniemy zapisy na to wydarzenie.

9. Dziś w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, że rodzina jest aktualnym pomysłem Pana Boga na rozwój człowieka, o dalszych losach ?Zjednoczonej Prawicy? i o syndromie ?tłustych kotów? w polityce. Zachęcamy do lektury!

10.Zapraszamy do księgarskich i pamiątkarskich zakupów w naszym sklepiku, do korzystania z niewielkiej wakacyjnej biblioteczki oraz broszur wyłożonych na stoliku w bocznej kruchcie.

«  maja 2024  »