Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXIII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 05 września 2021 19:30

XXIII Niedziela zwykła, 5 września 2021 r.

EFFATHA (Mk 7, 34).

1. Wracamy do porządku Mszy świętych w ciągu roku, tzn.: Msze św. w tygodniu są, jak zwykle, o godz. 18.00. Msza św. w sobotę jest także o godz. 18.00 i będzie sprawowana z formularza sobotniego. Msze św. w niedziele o godz. 8.30, 10.30 i 17.00. Spowiedź w tygodniu od 17.30. Wszystkie potrzebne informacje o naszej parafii znajdują się na stronie internetowej: www.parafiastegna.pl

2. Dziś rozpoczynamy cykl niedzielnych spotkań dla dzieci z owieczką Magdą. Zapraszamy dzieci przede wszystkim na Mszę św. o godz. 10.30 Specjalna niedziela z większym udziałem dzieci to 3 niedziela miesiąca, ale w każdą niedzielę będzie można wziąć zadanie od owieczki Magdy, wynikające z niedzielnej liturgii, aby w następną niedzielę przynieść rozwiązanie i wziąć udział w losowaniu niespodzianek. Zapraszamy dzieci do udziału w niedzielnej Mszy świętej.

3. We środę po Mszy św. odprawiamy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do św. Józefa. W bocznej kruchcie wyłożone są kartki, na których można pisać prośby i podziękowania do Matki Bożej i umieszczać je w skrzyneczce stojącej przy oknie, abyśmy mogli razem modlić się w podanych intencjach.

4. Dziś przeżywamy w Kościele w Polsce ?Dzień solidarności z Afgańczykami?. Przy drzwiach kościoła zbieramy do puszki ofiary na wsparcie akcji pomocowej organizowanej przez Caritas. Bóg zapłać za wszelką życzliwość!

5. Seminarium Duchowne w Elblągu czeka na kandydatów. Jesienna rekrutacja trwa do 17 września. Szczegóły w Internecie. Taca w najbliższą niedzielę będzie przeznaczona na utrzymanie naszego Seminarium.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się beatyfikacja sług Bożych: kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Zachęcam do duchowego przygotowania do beatyfikacji m.in. poprzez udział w internetowych rekolekcjach, które znajdują się na stronie: www.beatyfikacja33.pl. Można skorzystać z I edycji rekolekcji, która jest dostępna w Internecie lub poczekać na rozpoczęcie II edycji w dniu 19 września br.

7. Zbliża się rocznica I Komunii świętej (26. 09.). Z tego tytułu zapraszam dzieci rocznicowe wraz z rodzicami na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

8. W dniu 18 września odbędzie się już po raz piąty ogólnopolska pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę pod nazwą: Męskie Oblężenie Jasnej Góry ? Mężczyźni u Tronu Królowej. Zależy mi na tym, aby mężczyźni z naszej parafii wzięli w niej udział. Po więcej informacji zapraszam do mnie lub na naszą stronę internetową. Planujemy wyjazd z Elbląga wraz mężczyznami z różnych parafii naszej diecezji. Mężczyzn chętnych do udziału w tym wydarzeniu zapraszam po Mszy św. do zakrystii.

9. Ministrantem okresu wakacyjnego, który najczęściej służył przy ołtarzu został Igor Senwicki. Gratulujemy mu zapału i gorliwości w służbie ministranckiej. Zachęcamy całą Liturgiczną Służbę Ołtarza do aktywności, a pozostałych chłopców zachęcamy do wstąpienia w szeregi ministrantów.

10. Dziś w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak naprawdę wygląda sytuacja na granicy między Polską a Białorusią oraz o tym, jak radzić sobie z depresją. Jest również nowy numer Małego Gościa niedzielnego, a w nim zaślepka na kamerę smartfona lub laptopa. Ponadto mamy dziś Numer extra Gościa niedzielnego, poświęcony kard. Stefanowi Wyszyńskiemu oraz nowy numer miesięcznika Różaniec, poświęcony także osobie Prymasa Tysiąclecia. Może to być dobra pomoc w przygotowaniu do beatyfikacji. Zachęcamy do lektury!

11. Z okazji Jubileuszowego Roku św. Józefa dniach 15-16 października br. planujemy parafialną pielgrzymkę do narodowego sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapisy od przyszłej niedzieli. Przewidywany koszt ? około 250 zł.

12. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. + Andrzej Kleyna, l. 56, zam. w Stegnie. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie?

«  maja 2024  »