Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIV Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXIV Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 12 września 2021 08:04

XXIV Niedziela zwykła, 12 września 2021 r.

Przez Maryję ? samemu Bogu (bł. Stefan kard. Wyszyński)
Przez Krzyż do nieba (bł. S. Elżbieta Róża Czacka)

1. W dniu dzisiejszym Kościół w Polsce otrzymuje dwoje nowych błogosławionych: Stefana kard. Wyszyńskiego, Prymasa Polski i Matkę Elżbietę Różę Czacką, założycielkę Dzieła pomocy niewidomym w Laskach pod Warszawą. Dziękujmy Bogu za dar tych nowych błogosławionych i podejmijmy ich duchowe dziedzictwo. Możemy to zrobić np. przez podjęcie rekolekcji internetowych ?beatyfikacja33?, które ruszają 19 września. Przy wyjściu z kościoła możemy wziąć obrazek z modlitwą do bł. kard. S. Wyszyńskiego. Uczmy się życia i wiary od najlepszych!

2. Zbliża się rocznica I Komunii świętej (26. 09.). Z tego tytułu zapraszam dzieci rocznicowe wraz z rodzicami na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 10.30.

3. Już jutro ? 13 września ? zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00. Bardzo proszę Panie z  Róży Różańcowej o udekorowanie figury Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich zapraszam do udziału w modlitwie. Podejmijmy wezwanie Matki Bożej do pokuty i wynagradzania za grzechy.

4. We środę po Mszy św. odprawiamy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do św. Józefa. W bocznej kruchcie wyłożone są kartki, na których można pisać prośby i podziękowania do Matki Bożej i umieszczać je w skrzyneczce stojącej przy oknie, abyśmy mogli razem modlić się w podanych intencjach.

5. Kandydatów do bierzmowania ? rok I ? zapraszam do kościoła w piątek na godzinę 15.00, natomiast kandydatów z II roku przygotowań zapraszam tego samego dnia na godzinę 16.30.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszam rodziców i dzieci klas trzecich, które chcą przygotować się do I Komunii świętej.

7. W przyszłą niedzielę, 19 września zapraszam na Wieczór uwielbienia o godz. 18.00; poprowadzi go Jakub Bartkowiak, muzyk i ewangelizator, którego gościliśmy podczas wakacji.

8. Dziękuję za Waszą hojność wobec Afgańczyków. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na pomoc dla nich 1993 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritas Diecezji Elbląskiej. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę będą przeznaczona na pokrycie kosztów cyklinowania podestów pod ławkami. Przybliżony koszt to około 12.000 zł. Prace zaplanowane są od 20 września. Także w przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć do puszek po Mszach świętych parafię w Nowym Stawie, która potrzebuje odbudować plebanię po pożarze.

9. Potrzeba wymiany 2 zbiorników do oleju opałowego w kotłowni w kościele. Są to zbiorniki starego typu o pojemności 1000 litrów (wymiary: długość -110 cm., szerokość ? 60 cm., wysokość ? 135 cm.). Gdyby ktoś miał na zbyciu takie zbiorniki lub wiedział o takich, proszę o kontakt.

10. Dziś w Gościu Niedzielnym, zarówno w bieżącym numerze, jak i w Gościu niedzielnym ekstra przeczytamy głównie o nowych błogosławionych. Jest jeszcze nowy numer Małego Gościa niedzielnego, a w nim zaślepka na kamerę smartfona lub laptopa oraz nowy numer miesięcznika Różaniec, poświęcony także nowym błogosławionym. Zachęcamy do lektury!

11. Z okazji Jubileuszowego Roku św. Józefa dniach 15-16 października br. planujemy parafialną pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Dziś rozpoczynamy zapisy. Wyruszamy w piątek 15.10. ok. godz. 17.00 z parkingu przy kościele; jedziemy na nocleg do Domu Pielgrzyma w Kaliszu; w sobotę mamy w programie wspólną modlitwę i Mszę św., zwiedzanie sanktuarium i Kalisza z przewodnikiem. Powrót późnym wieczorem w sobotę. Przewidywany koszt ? 250 zł.

12. Rozpoczęliśmy cykl niedzielnych spotkań dla dzieci z owieczką Magdą. Zapraszamy dzieci przede wszystkim na Mszę św. o godz. 10.30 Specjalna niedziela z większym udziałem dzieci to 3 niedziela miesiąca, ale w każdą niedzielę będzie można wziąć zadanie od owieczki Magdy, wynikające z niedzielnej liturgii, aby w następną niedzielę przynieść rozwiązanie i wziąć udział w losowaniu niespodzianek. Zapraszamy dzieci do udziału w niedzielnej Mszy świętej.

13. Wszystkie potrzebne informacje o naszej parafii znajdują się na stronie internetowej: www.parafiastegna.pl

14. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: śp. + Teresa Żwirek, zam. wcześniej w Stegnie przy ulicy Lipowej. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie?

«  maja 2024  »