Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXVII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXVII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
poniedziałek, 04 października 2021 19:20

XXVII Niedziela zwykła, 3 października 2021 r.

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.
(Mk 10, 14)

1. ?Niech cała ziemia błogosławi Pana? ? to hasło obchodzonej dziś pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski ?Niedzieli św. Franciszka?.  Dzień ten organizuje już po raz czwarty Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska. Jest to święto chrześcijańskiej ekologii, będące zwieńczeniem ?Czasu dla Stworzenia? ? wspieranego przez Ojca Świętego Franciszka.

2. Zachęcam wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są w tygodniu codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Różaniec z udziałem dzieci jest w poniedziałki, środy i piątki, ale zapraszamy też w pozostałe dni. Odmawiajmy różaniec w naszych domach i rodzinach. Módlmy się zwłaszcza w intencji naszych Księży Biskupów, którzy od jutra rozpoczynają w Rzymie wizytę Ad limina apostolorum (do progów apostolskich). Księża Biskupi odwiedzą cztery rzymskie bazyliki większe, urzędy watykańskie, a także spotkają się z papieżem Franciszkiem. Chodzi tu o umocnienie wiary i potwierdzenie więzi naszego Kościoła partykularnego z Ojcem Świętym.

3. Nasza parafia przygotowuje się do wizytacji kanonicznej, która odbędzie się w dniu 23 października br. Ks. Biskup dr Józef Wysocki przybędzie do naszej parafii, aby umocnić nas w wierze i chrześcijańskim powołaniu. Przygotujmy to spotkanie naszą modlitwą.

4. Za tydzień [w niedzielę] obchodzimy w Polsce Dzień Papieski. Przy drzwiach kościoła ? zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, która wspiera utalentowanych młodych ludzi.

5. Dziś do puszek składamy ofiary na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej. Za wszelkie gesty życzliwości ? dziękujemy!

6. Dobiega końca trzydniowy Kurs ISKRA dla Kandydatów do bierzmowania obu roczników. Pragnę wyrazić moją ogromną wdzięczność Ekipie prowadzącej te rekolekcje, a także rodzicom kandydatów, którzy zatroszczyli się o zaplecze kursu. Dziękuję Dyrekcji Szkoły Podstawowej za możliwość skorzystania z Sali gimnastycznej. Ufam, że ten czas rekolekcji przyniesienie dobre owoce w życiu naszej młodzieży.
Dzięki pomocy św. Józefa udało się znaleźć odpowiednie zbiorniki na olej opałowy i dokonać wymiany uszkodzonych. Pragnę bardzo podziękować panom: Kazimierzowi Maszk, Andrzejowi Talpie i Janowi Wróblowi, który dokonali wymiany i montażu nowych zbiorników w piwnicy pod kościołem.

7. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu zapraszam na spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek po Mszy świętej.

8. We czwartek ? wspomnienie Matki Bożej, Królowej Różańca Świętego (to także I czwartek miesiąca). W tym dniu zapraszam Siostry i Braci Żywego Różańca na Mszę świętą i spotkanie w domu katechetycznym. Dziękuję przy tej okazji wszystkim Różom Różańcowym za codzienne modlitewne wsparcie, jakie podejmują także dla dobra całej naszej parafii.

9. W tym tygodniu pracownicy Zieleni Nowodworskiej rozpoczną oklejanie pomników, w przypadku których istnieją zaległości w opłatach. Dziękuję wszystkim, które podejmują stałą troskę duchową i materialną o groby swoich bliskich.

10. Od jutra zaczynamy cyklinowanie podestów pod ławkami. W związku z tym potrzebujemy kilku mężczyzn, którzy pomogą wymontować i ustawić ławki w kościele tak, aby możliwe było rozpoczęcie prac, ale jednocześnie odprawianie nabożeństw. Prace zaczynamy jutro o godz. 8.00.

11. Dziś w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o nowym filmie fabularnym na temat objawień fatimskich, o prawdziwym podłożu sporu wokół kopalni Turów oraz o wolontariacie w polskim wydaniu. Jest także do nabycia Mały Gość niedzielny. Prenumeratorów miesięcznika Różaniec zapraszam po odbiór nowego numeru czasopisma. Zachęcamy do lektury!

12. Zapowiedzi: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Przemysław Ruciński, kawaler, zam. w Stegnie i Patrycja Sikora, panna, zam. w Kowalach. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

Poprawiony: poniedziałek, 04 października 2021 19:20

«  maja 2024  »