Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXI Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXXI Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 31 października 2021 09:09

XXXI Niedziela zwykła, uroczystość poświęcenia kościoła

31 października 2021 r.

?Wy jesteście Bożą budowlą!?.
(1 Kor 3, 9b)

1. Dziękuję serdecznie wszystkim osobom, które przyszły w kolejny czwartek i dodatkowo w piątek do prac porządkowych wokół kościoła i na cmentarzu.

2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania roku II ?odbędzie się dziś po Mszy św. o 10.30 w sali domu parafialnego. Spotkanie 2 ogólne dla roku I i II odbędzie się w przyszłą niedzielę - 7 listopada - w kościele po Mszy św. o godz. 10.30.

3. Dziś ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dzieci, które przychodziły na Różaniec proszę, aby przyniosły dziś plansze konkursowe dla wyłonienia i nagrodzenia zwycięzców.

4. Jutro obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o godz. 8.30 i 10.30. O godz. 12.30 wyruszy z kościoła procesja na cmentarz. O godz. 13.00 rozpocznie się na cmentarzu uroczysta Msza święta, w której będziemy mogli polecać naszych bliskich zmarłych i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. Nie będzie natomiast Mszy świętej o godz. 17.00.

5. We wtorek ? 2 listopada ? Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 8.30 i 18.00. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji zmarłych, których imiona zostały podane na kartkach wypominkowych przeznaczonych na ten dzień. Przede Mszą, od godz. 17.40 będą wyczytywane imiona i nazwiska zmarłych. Po Mszy św. udamy się w procesji na cmentarz.

6. Odpust zupełny dla zmarłych, pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św., wyrzeczenie się grzechu, modlitwa w intencjach papieża), możemy zyskiwać za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych każdego dnia przez cały listopad (decyzja Stolica Apostolskiej).

7. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które będą odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00. Można jeszcze wypełnić kartki wypominkowe; rozprowadzają je ministranci przy wyjściu z kościoła. Koperty z wypominkami prosimy składać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub na tacę.

8. Ministrantem miesiąca października został Karol Skrzypczak, który solidnie przez cały miesiąc służył przy Ołtarzu. Najlepszym z lektorów okazał się Karol Radziwiłł, niewiele ustępując młodszemu Karolowi. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Zachęcam całą Służbę Liturgiczną Ołtarza do podjęcia współzawodnictwa, a chłopców z naszej parafii zachęcam do przyłączenia się do grona ministrantów.

9. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca ze swymi nabożeństwami. W I piątek udam się do chorych z Komunią św. od godziny 9.00. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 17.30. W I sobotę miesiąca zapraszam nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 17.30.

10. Zapowiedzi:
W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Mikołaj Jan Wilkanowski, kawaler, zam. w Stegnie i Alicja Karolina Weiszewska, panna, zam. w Gdańsku. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

11. W zakrystii można rozpocząć lub odnowić prenumeratę miesięcznika ?Różaniec? oraz innych czasopism katolickich. Zachęcam do troski o własną chrześcijańską formację poprzez lekturę prasy katolickiej.

12. Dziś w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o tym, jakimi słowami święci i błogosławieni żegnali się z tym światem (co szeptali w chwili śmierci), o polskich miejscach w Jerozolimie, o arrasach na Zamku Królewskim w Warszawie, o prozdrowotnym działaniu ziaren kakaowca. Jest także nowy numer Małego Gościa niedzielnego. Zachęcamy do lektury!

13. Listopad to miesiąc zadumy, czas  wspominania zmarłych, czas w którym częściej zastanawiamy się nad sensem życia i śmierci.  Wielu z nas przeżywa żałobę po bliskich, którzy odeszli? jest to dla nich czas trudny, czas zmagania się z bólem po stracie. Inni przechodzą przez doświadczenie ciężkiej choroby -swojej lub kogoś ze swoich bliskich. Każdemu, kto znalazł się w podobnej trudnej sytuacji potrzebne jest wsparcie, aby nikt w obliczu straty nie pozostawał sam? Dlatego zapraszamy  na wyjątkowe spotkanie autorskie  p.t. ?Jak przetrwać najciemniejszą noc?? Spotkanie poprowadzi Ewa Liegman: szefowa domowego hospicjum dla dzieci, hospicjum perinatalnego oraz centrum wsparcia po stracie w Gdańsku, organizatorka spotkań i warsztatów przybliżających ideę hospicyjną i wolontariatu, realizatorka  projektów  na rzecz osób zmagających się z ciężką chorobą, stratą i żałobą, pisarka, autorka książki ?Nocny stróż?, z której dochód przeznaczony jest na działalność hospicjum. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 7 listopada po Mszy Św. o godz. 17:00 w naszym kościele. Zapraszamy!

14. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. + Andrzej Kossowski, l. 76, zam. w Stegnie. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie?

«  maja 2024  »