Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXXII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 07 listopada 2021 07:29

XXXII Niedziela zwykła, 7 listopada 2021 r.

?Panie, niech dotrze do Ciebie moja modlitwa, nakłoń ucho na moje wołanie?.
(Antyfona na wejście)

1. Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania liturgii uroczystości Wszystkich Świętych: Ceremoniarzowi p. Łukaszowi Chojnie, Panom Szafarzom i całej Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panom nagłośnieniowcom, Panu Organiście i Wszystkim, którzy zadbali o posprzątanie cmentarza przed i po uroczystości.

2. Spotkanie 2 ogólne dla roku I i II zostaje przełożone, ze względu na kwarantannę klas ósmych, na przyszłą niedzielę - 14 listopada - w kościele po Mszy św. o godz. 10.30.

3. Zapraszam  dziś po Mszy św. wieczornej, tj. o godz. 18.00 na wyjątkowe spotkanie autorskie  p.t. ?Jak przetrwać najciemniejszą noc?? Naszym gościem będzie Ewa Liegman: szefowa domowego hospicjum dla dzieci, hospicjum perinatalnego oraz centrum wsparcia po stracie w Gdańsku, organizatorka spotkań i warsztatów przybliżających ideę hospicyjną i wolontariatu, realizatorka  projektów  na rzecz osób zmagających się z ciężką chorobą, stratą i żałobą, pisarka, autorka książki ?Nocny stróż?, z której dochód przeznaczony jest na działalność hospicjum.

4. Zakończył się październik i nabożeństwa różańcowe. Dziękuję wszystkim, którzy przychodzili na wspólną modlitwę. Dziękuję szczególnie dzieciom, które gorliwie przychodziły na Różaniec i wzięły udział w konkursie. Najlepszymi spośród nich okazali się: Weronika Kalitiuk i Karol Skrzypczak (oboje z klasy III), którzy nie opuścili ani jednego różańca. Drugie miejsce zajęły przedszkolaki: Wojtek Buczyński wraz ze swoją siostrzyczką Zosią. Na trzecim miejscu uplasowali się: Antonina Lew i Piotr Król (kl. III). Ponadto wyróżnione zostały: Agnieszka Pomorska, Maciej Chyrek i Liliana Skrzypczak. Gratulujemy wytrwałości wszystkim zwycięzcom, ich rodzicom i opiekunom, i zapraszamy wszystkie dzieci do kolejnego wyzwania w Adwencie!

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem ?Solidarni z Libanem?. Liban zmaga się od 10 lat z pogłębiającym się kryzysem ekonomicznym i kulturowym z powodu wojny w Syrii i wielkiej liczby uchodźców. Pandemia koronawirusa i wybuch w porcie w Bejrucie drastycznie pogłębiły trwający kryzys. Brakuje prądu, lekarstw i paliwa. Bezrobocie sięga 70%. Będziemy mogli wesprzeć naszych braci i siostry ? chrześcijan ? żyjących w Libanie ofiarami zbieranymi do puszek po Mszach świętych.

6. W nocy z 19 na 20 listopada (w godz. 20.00 ? 01.00) odbędzie się w elbląskiej katedrze czuwanie młodzieży Diecezji Elbląskiej z racji rozpoczynających się przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Młodych chętnych do udziału w czuwaniu zapraszam, aby zgłosili się do mnie do 15 listopada, byśmy mogli zorganizować wspólny wyjazd.

7. Odpust zupełny dla zmarłych, pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św., wyrzeczenie się grzechu, modlitwa w intencjach papieża), możemy zyskiwać za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych każdego dnia przez cały listopad (decyzja Stolica Apostolskiej).

8. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które są odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00.

9. Dnia 18 listopada będzie obchodzony Dzień Seniora w Stegnie. Z tego tytułu wspólnie z Przewodniczącą Koła Emerytów zapraszamy na Mszę św. w intencji naszych drogich Seniorów na godzinę 13.30 w kościele parafialnym.

10. W zakrystii można rozpocząć lub odnowić prenumeratę miesięcznika ?Różaniec? oraz innych czasopism katolickich. Zachęcam do troski o własną chrześcijańską formację poprzez lekturę prasy katolickiej.

11. Dziś w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o fenomenie Konkursu Chopinowskiego, o tym, czy Polska przetrwa ?Zielony Ład? i o parafii, która zwyciężyła w konkursie na najbardziej aktywną parafię. Jest jeszcze nowy numer Małego Gościa niedzielnego. Zachęcamy do lektury!

Poprawiony: niedziela, 07 listopada 2021 12:09

«  maja 2024  »