Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXIII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXXIII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
sobota, 13 listopada 2021 21:39

XXXIII Niedziela zwykła, 14 listopada 2021 r.

?Wówczas ujrzą Syna Człowieczego,
przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą?.
(Mk 13, 26)

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem ?Solidarni z Libanem?. Liban zmaga się od 10 lat z pogłębiającym się kryzysem ekonomicznym i kulturowym z powodu wojny w Syrii i wielkiej liczby uchodźców. Pandemia koronawirusa i wybuch w porcie w Bejrucie drastycznie pogłębiły trwający kryzys. Brakuje prądu, lekarstw i paliwa. Bezrobocie sięga 70%. Zachęcam do wsparcia naszych braci i sióstr ? chrześcijan ? żyjących w Libanie ofiarami zbieranymi do puszek po Mszach świętych.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele odbędzie się spotkanie ogólne dla kandydatów do bierzmowania roku I i II. Natomiast spotkania w małych grupach odbędą się w przyszłą niedzielę 21 listopada: Klasa VIII B o g. 9.30, Rok II o g. 11.30 i klasa VIII A o g. 18.00.

3. W nocy z 19 na 20 listopada (w godz. 20.00 ? 01.00) odbędzie się w elbląskiej katedrze czuwanie młodzieży Diecezji Elbląskiej z racji rozpoczynających się przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Młodych chętnych do udziału w czuwaniu zapraszam, aby zgłosili się do mnie do 15 listopada, byśmy mogli zorganizować wspólny wyjazd.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii kleryka Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, który przywiezie ze sobą kalendarze seminaryjne. Nabywając je, będziemy mogli wesprzeć materialnie tę ważną dla funkcjonowania diecezji uczelnię, która utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych.

5. Przyszła niedziela to także tzw. taca inwestycyjna. Spłaciliśmy już Firmę Fest-Parkiet, która cyklinowała i lakierowała podesty pod ławkami. Planujemy wykonanie zamykanego konfesjonału, aby zwiększyć dyskrecję podczas sprawowania sakramentu pokuty. Czeka nas także wymiana instalacji elektrycznej w kościele.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszam na spotkanie rodziców wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi. Proszę o przeczytanie wspólnie z dziećmi książeczki pt.: ?Skąd się wzięła i czym jest Msza święta?, którą dzieci otrzymały przy okazji poświęcenia różańców.

7. Odpust zupełny dla zmarłych, pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św., wyrzeczenie się grzechu, modlitwa w intencjach papieża), możemy zyskiwać za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych każdego dnia przez cały listopad (decyzja Stolica Apostolskiej).

8. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które są odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00.

9. W najbliższy czwartek 18 listopada będzie obchodzony w Stegnie Dzień Seniora. Z tego tytułu wspólnie z Przewodniczącą Koła Emerytów zapraszamy na Mszę św. w intencji naszych drogich Seniorów na godzinę 13.30 w kościele parafialnym.

10. W zakrystii można rozpocząć lub odnowić prenumeratę miesięcznika ?Różaniec? oraz innych czasopism katolickich. Zachęcam do troski o własną chrześcijańską formację poprzez lekturę prasy katolickiej.

11. Dziś w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o tym, dlaczego papież ustanowił Dzień Ubogich i co z tego wynika dla nas oraz o historii wizerunku Matki Bożej Ostrobramskiej. Zachęcamy do lektury!

«  maja 2024  »