Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Ogłoszenia Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata PDF Drukuj
niedziela, 21 listopada 2021 19:27

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 21 listopada 2021 r.
?Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu?.
(J 18, 37b)

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Przez tę uroczystość Kościół pragnie pokazać ostateczne zwycięstwo Królestwa Bożego, Królestwa miłości i prawdy, sprawiedliwości, wolności  i pokoju, które jest pośród nas jeszcze w sposób niedoskonały, ale wypełni się na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość to także patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim osobom zaangażowanym w te grupy dziękuję za służbę na rzecz naszej parafii. Po każdej Mszy św. odmawiamy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Gościmy dziś w naszej parafii Dominika Żmudę, kleryka III roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu, który przywiózł ze sobą kalendarze seminaryjne. Można je będzie nabyć za dobrowolną ofiarę przy wyjściu z kościoła i w ten sposób wesprzeć materialnie tę ważną dla funkcjonowania diecezji uczelnię, która utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych.

3. Dziękuję za wsparcie materialne dla chrześcijan w Libanie. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ten cel 1555 zł.

4. Dziś w naszej parafii taca przeznaczona jest na planowane inwestycje.

5. Dziś odbywają się spotkania w małych grupach dla kandydatów do bierzmowania: Klasa VIII B o g. 9.30, Rok II o g. 11.30 i klasa VIII A o g. 18.00.

6. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszam na spotkanie rodziców wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi.

7. Jutro wspomnienie św. Cecylii ? patronki muzyków. Panu organiście oraz nauczycielom muzyki życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętej Patronki.

8. Dla dokończenia jesiennych porządków wokół kościoła i na cmentarzu zapraszam wszystkich chętnych do grabienia liści w najbliższy czwartek na godz. 9.00.

9. Za tydzień, I Niedzielą Adwentu, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: ?Posłani w pokoju Chrystusa?. Adwent to czas, w którym mamy uwrażliwiać nasze serca na Chrystusa Pana, który powróci na końcu czasów, a także przygotować się na świętowanie Jego pierwszego przyjścia na ziemię, czyli na Święta Bożego Narodzenia. Zapraszam do podjęcia adwentowych postanowień. Jednym z nich niech będzie udział w Roratach, które w tym roku będą odprawiane o godz. 7.00. Bardzo proszę, aby dzieci przygotowały lampiony na roraty.

10. W I Niedzielę Adwentu na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone: wieniec adwentowy i opłatki, które będą rozprowadzane do wszystkich rodzin naszej wspólnoty parafialnej. Osoby, które w poprzednich latach roznosiły opłatki, proszę o podjęcie się tego zadania również w tym roku i o zgłaszanie się do mnie. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.

11. Świece Caritas ? ?Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom? ? będą do nabycia od przyszłej niedzieli w kościele w kwocie: duże ? po 22 zł, małe po 10 zł.

12. W zakrystii można rozpocząć lub odnowić prenumeratę miesięcznika ?Różaniec? oraz innych czasopism katolickich. Zachęcam do troski o własną chrześcijańską formację poprzez lekturę prasy katolickiej.

13. Dziś w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o beatyfikacji ks. Jana Machy ? męczennika z czasów II wojny światowej (dołączony film dokumentalny), o cudownym medaliku i objawieniach św. Katarzyny Laboure i o spotkaniu z Ewą Liegman, które odbyło się w naszym parafialnym kościele! Zachęcamy do lektury!

14. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: śp. + Regina Sikora w wieku 73 lat. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie?

«  maja 2024  »