Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Adwentu
Ogłoszenia III Niedziela Adwentu PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 12 grudnia 2021 10:34

Ogłoszenia parafialne
III Niedziela Adwentu, 12 grudnia 2021 r.

?Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego?.
(Łk 3, 4b)
1. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Prowadzi je ks. Marek Kubecki, doświadczony duszpasterz i ceniony rekolekcjonista. Zachęcam do takiego zorganizowania zajęć, aby móc uczestniczyć w całości rekolekcji. Program spotkań jest wydrukowany na ulotkach, które można zabrać przy wyjściu z kościoła. Spowiedź rekolekcyjna jest przewidziana przede wszystkim w ostatnim dniu rekolekcji ? na ten dzień zaproszeni są księża goście. Będzie także możliwość spowiedzi w poniedziałek.

2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się dziś po Mszy świętej o godz. 10.30 w kościele (I i II rok). Będzie to spotkanie rekolekcyjne dla całej młodzieży, ale dla kandydatów do bierzmowania jest spotkaniem obowiązkowym. Natomiast spotkania w małych grupach odbędą się w przyszłą niedzielę 19 grudnia: Klasa VIII B o g. 9.30, Rok II o g. 11.30 i klasa VIII A o g. 18.00.

3. Nasze Szkolne Koło Caritas zorganizowało zbiórkę żywności dla ubogich i potrzebujących. Dziękuję właścicielom i zarządcom sklepów: ?Delikatesy?, ?Czwórka? i ?Plus? za możliwość przeprowadzenia zbiórki żywności w dniu wczorajszym. Dziękuję młodzieży, która wczoraj dyżurowała w sklepach od godz. 8.00 do 12.00. Ciąg dalszy zbiórki żywności odbędzie się jutro, tj. 13 grudnia, w przedsionkach kościoła. Zachęcamy do dzielenia się z potrzebującymi.

4. Serdecznie zapraszamy osoby w wieku od 18 do 74 lat, które prowadzą działalność gospodarczą, posiadają zawieszoną działalność gospodarczą lub pracują zawodowo do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych współfinansowanych z budżetu Państwa. Na szkoleniach będzie można nauczyć się obsługi komputera od podstaw, jak również rozwinąć dotychczasowe umiejętności. Zapewniamy materiały dydaktyczne oraz możliwość zdobycia międzynarodowego certyfikatu. Zajęcia odbywać się będą w Stegnie. Informacje i zapisy po każdej Mszy świętej przy wyjściu bocznym z kościoła.

5. Jutro 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętamy i modlimy się o pokój dla naszej Ojczyzny.

6. Kilkanaście osób podjęło się trudu rozprowadzania opłatków. Bardzo im za to dziękuję. Dziękuję także wszystkim Parafianom za ofiary składane podczas rozprowadzania opłatków.

7. Serdecznie dziękuję w imieniu ks. Marka i własnym za drewno opałowe do kominka.

8. Świece Caritas ? ?Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom? ? są do nabycia po mszach świętych w kwocie: pozostały już tylko małe świece - po 10 zł.

9. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawe artykuły: o końcu czasów, zwłaszcza o obrazach zawartych w Apokalipsie św. Jana i ich obecności w literaturze; o pielgrzymce papieża Franciszka na Cypr i do Grecji; o stylach architektonicznych w czasie II Rzeczpospolitej; a także o rozgrzewającej mocy herbaty. Zachęcamy do lektury!

10. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: śp. + Jadwiga Halińska w wieku 56 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę o godz. 13.00. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie? Dla jej męża prośmy o łaskę uzdrowienia. Zdrowaś Maryjo?

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2024

«  lipca 2024  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031