Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu
Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 19 grudnia 2021 13:11

Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Adwentu, 19 grudnia 2021 r.

?Błogosławiona jest, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana?.
(Łk 1, 45)1. Bardzo dziękuję wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas, którzy pod kierunkiem pani Marzeny Zaremby przygotowali i przekazali 13 paczek żywnościowych osobom, będącym w trudnej sytuacji materialnej. Dziękuję wszystkim Parafianom za dar serca dla potrzebujących.

2. Dziękuję za Wasz udział w rekolekcjach adwentowych i skorzystanie z sakramentu pokuty. Dziękuję za dary przyniesione na stół rekolekcyjny.

3. Spotkania w małych grupach dla kandydatów do bierzmowania odbywają się dziś w następującym porządku: Klasa VIII B o g. 9.30, Rok II o g. 11.30 i klasa VIII A o g. 18.00.

4. Dzisiejsza taca jest tradycyjnie, jak w każdą III niedzielę miesiąca ? tacą inwestycyjną.

5. Przed nami ostatni tydzień Adwentu i ostatnia okazja do udziału w Roratach o 7.00 rano. Zachęcam dzieci do wytrwania w adwentowych postanowieniach. We środę dzieci przynoszą na Roraty podpisane plansze z mapą Izraela, a we czwartek, czyli 23 grudnia otrzymają drobne upominki z okazji udziału w Roratach (sponsorzy mile widziani). Możliwość wyspowiadania się ? codziennie przed Mszą świętą.

6. Opłatki będą jeszcze rozprowadzane w bocznej kruchcie po mszy świętej. Dziękuję wszystkim Wolontariuszom, którzy rozprowadzali opłatek w naszej parafii. Przy tej okazji zebraliśmy 12.650,- zł. Bardzo dziękuję za wszystkie złożone ofiary, które są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. Koszt zakupu paliwa wyniósł w tym roku 18.172 zł.

7. Zapraszam mężczyzn jutro na godzinę 8.00 do oprawienia choinek.

8. Na Mszy świętej roratniej w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 7.00 harcerze wniosą uroczyście Betlejemskie światło pokoju, które płonie w grocie narodzenia Pana Jezusa. Zachęcam, aby przynieść ze sobą do kościoła lampion i zabrać światło pokoju do naszych domów. Niech ten znak przypomina nam, zwłaszcza podczas Wigilii, że Bóg pragnie nieustannie obdarzać pokojem nasze rodziny, nasze domy i nasze serca.

9. Zachęcam do rozpoczęcia Wieczerzy Wigilijnej w sposób modlitewny, korzystając z materiałów dołączonych w tym roku do opłatka. Niech to spotkanie w rodzinnym gronie będzie pełne serdecznej miłości, przebaczenia i pokoju.

10. Pasterka w tym roku o godzinę wcześniej, czyli o godz. 23.00!!! Weźmy w niej udział, świętując wspólnie tę noc zbawienia. Ponieważ Msza pasterska należy już do 25 grudnia, dlatego uczestnicząc we Mszy św. w ciągu dnia, można przyjąć po raz drugi Komunię świętą. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia i domy samotnej matki w naszej diecezji.

11. Drugi dzień Świąt to Niedziela Świętej Rodziny. W tym dniu małżonkowie będą mieli okazję odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszam więc małżonków do wspólnego udziału we Mszy św.

12. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawe artykuły oraz płyta CD z kolędami zaśpiewanymi przez polskie siostry karmelitanki z Islandii! Od nowego roku cena Gościa niedzielnego wzrośnie do 8 zł., co jest spowodowane wzrostem cen papieru i produkcji. Jest także nowy numer Małego Gościa niedzielnego z kolędami w wykonaniu Arki Noego w nowych aranżacjach (z kodem do darmowego pobrania utworów ze strony zespołu). Zachęcamy do nabycia! I jeszcze jedna bardzo ciekawa propozycja GN: przez cały rok 2022, raz w miesiącu, będzie się ukazywał numer pisma z dodatkiem w postaci Starego i Nowego Testamentu na płytach CD. Jest to wybitne słuchowisko, przygotowane z udziałem plejady polskich aktorów, ze specjalnie skomponowaną muzyką i angażującymi efektami dźwiękowymi. Jest to pełny tekst Pisma świętego. Już w najbliższym, świątecznym numerze Gościa będzie dołączona płyta z czterema Ewangeliami.

13. Wizyta duszpasterska ? kolęda, respektując sytuację epidemiczną i wytyczne biskupa elbląskiego będzie przeprowadzona w formie tradycyjnej. Rozpocznie się od 3 stycznia. Osoby, które z racji epidemicznych obawiają się takiego spotkania, będą mogły zrezygnować z kolędy, telefonując lub wysyłając sms na numer parafialny ? 572 452 510, z podaniem swojego nazwiska i adresu.

14. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. + Henryk Kulka w wieku 66 lat. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie?

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2024

«  lipca 2024  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031