Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Uroczystość Narodzenia Pańskiego
Ogłoszenia Uroczystość Narodzenia Pańskiego PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
piątek, 24 grudnia 2021 22:52

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia 2021 r.
?Na początku było SŁOWO?.
(J 1, 1)


1. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom Rorat, a zwłaszcza dzieciom, które gorliwie przez cały Adwent wędrowały wraz z Maryją i Józefem z Nazaretu do Betlejem w oczekiwaniu na narodziny Pana Jezusa. Dziękuję rodzicom tych dzieci za troskę o rozwój ich wiary. Dziękuję bardzo osobom, które wzięły na siebie różne zadania związane z prowadzeniem Rorat dla dzieci; szczególne podziękowania dla pań: Bernadety Chojny i Sylwii Wyrzykowskiej oraz panów Stanisława Maszk, Henryka Sznajdera i Pawła Jackowskiego.


2. Składam serdeczne podziękowania osobom, które zaangażowały się w przygotowanie szopki, dostarczenie i oprawę choinek oraz wszelkie prace przedświąteczne w naszym kościele. Dziękuję strażakom ze stegieńskiej OSP za zawieszenie gwiazdy. Dziękuję ceremoniarzowi Łukaszowi Chojnie za przygotowanie asysty, ale także za pomysł i wykonanie świątecznej dekoracji. Dziękuję harcerzom za przyniesienie Betlejemskiego światła pokoju do naszej świątyni. Dziękuję panu Stanisławowi, naszemu organiście, panu Pawłowi Królowi, panom szafarzom i wszystkim posługującym podczas liturgii.


3. W pierwszy i drugi dzień świąt porządek niedzielny mszy świętych: 8.30, 10.30 i 17.00.

4. Drugi dzień Świąt to Niedziela Świętej Rodziny. W tym dniu małżonkowie będą mieli okazję odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszam, więc małżonków do wspólnego udziału we Mszy św. Taca z tego dnia jest przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne w Elblągu.


5. W poniedziałek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty ? na zakończenie Mszy błogosławieństwo wina; we wtorek ? święto świętych Młodzianków. W piątek przypada ostatni dzień starego roku, wspomnienie św. Sylwestra. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Zapraszam do udziału.

6. W sobotę Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to tzw. święto nakazane i w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Msze św. według porządku niedzielnego. Jest to także I sobota stycznia. Zachęcam do praktykowania nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

7. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawe artykuły oraz płyta pierwsza płyta CD z kolekcji Biblia ? audio z czterema Ewangeliami. Numer jest podwójny i kosztuje 10 zł. Jest także nowy numer Małego Gościa niedzielnego z kolędami w wykonaniu Arki Noego w nowych aranżacjach (z kodem do darmowego pobrania utworów ze strony zespołu). Zachęcam do nabycia!


8.Wizyta duszpasterska ? kolęda, respektując sytuację epidemiczną i wytyczne biskupa elbląskiego będzie przeprowadzona w formie tradycyjnej. Rozpocznie się od 3 stycznia. Osoby, które z racji epidemicznych obawiają się takiego spotkania, będą mogły zrezygnować z kolędy, telefonując lub wysyłając sms na numer parafialny ? 572?452?510, z podaniem swojego nazwiska i adresu.

9. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. + Marek Palacz w wieku 79 lat. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie?

Kochani Parafianie, Drodzy Goście!
Pragnę życzyć Wam wszystkim i każdemu z osobna, abyście znali serce Boga, aby Wasze serca przenikało żarliwe pragnienie przebywania w obecności Słowa Wcielonego, wsłuchiwania się w Boży głos, wpatrywania się w Boże piękno, smakowania Bożej dobroci i miłości. Niech spotkanie z Bożym Dziecięciem budzi w Was pragnienie powierzania się Ojcu niebieskiemu jak dziecko. Niech ożywa w Was pragnienie dzielenia się z naszymi braćmi i siostrami tą prawdą: Jest dla ciebie nadzieja, ponieważ jesteś kochany przez Boga, odwiecznie i nieodwołalnie.
Niech Maryja ? Dziewica zasłuchana w słowo Boże i żyjąca z nim w całkowitej harmonii wprowadza nas w tajemnicę codzienności przeżywanej w rytmie tego jedynego Słowa, które z miłości do nas stało się jednym z nas.
Szczęść Boże Wszystkim!

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2024

«  lipca 2024  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031