Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Zwykła
Ogłoszenia V Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 06 lutego 2022 11:04

V Niedziela zwykła, 6 lutego 2022 r.

?A Szymon odpowiedział: Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i nic nie ułowiliśmy. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci?.
(Łk 5, 5)

1. Dobiegła końca wizyta duszpasterska ? kolęda. Pozostała jeszcze ulica Bursztynowa. Mieszkańców tej ulicy pragnę odwiedzić w najbliższą środę (9.02.) od godz. 15.00. Bardzo dziękuję wszystkim parafianom, którzy zaprosili mnie do swoich domów. Dziękuję za wspólną modlitwę, rozmowy, materialne wsparcie i każdy gest życzliwości. Osoby, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kolędy, a chciałyby wspólnej modlitwy i błogosławieństwa ich domu, proszę o kontakt telefoniczny ze mną (kom. 572-452-510). Będziemy umawiać się na spotkania.

2. W związku z kłopotami, na jakie w ubiegłą niedzielę naraził nas orkan ?Nadia?, pragnę bardzo serdecznie podziękować Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Stegnie Renacie Cichosz za udostępnienie sali gimnastycznej na wieczorną Mszę świętą oraz Strażakom, zarówno Państwowej Straży Pożarnej z Gdańska i Nowego Dworu Gdańskiego, jak i szczególnie Strażakom naszej OSP, którzy zabezpieczali teren wokół kościoła do późnych godzin wieczornych.

3. W tym tygodniu, 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, które jest jednocześnie Światowym Dniem Chorego, ustanowionym w Kościele przez św. Jana Pawła II w 1992 roku. W tym dniu organizowane są msze św. z sakramentem chorych. Jednak ze względu na wzrost zachorowań na naszym terenie taką Mszę św. zorganizujemy w czasie rekolekcji wielkopostnych.

4. Ministrantem  stycznia został Mateusz Dziewirz. Gratulujemy! Wspólna zbiórka ministrantów i lektorów w przyszłą sobotę o godz. 11.00. Ustalimy plan działania na nowe półrocze.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza wszystkich chętnych na modlitwę różańcową w naszym kościele z racji dnia fatimskiego.

6. Za tydzień w Gościu niedzielnym kolejna płyta z ?Biblią ? audio?. Proszę wszystkie osoby, które zdecydowały się na zebranie całej kolekcji ?Biblii ? audio? o to, aby po Mszy świętej przyszły do zakrystii i zapisały się na prenumeratę tych numerów, które będą z kolejnymi płytami. Wówczas unikniemy sytuacji, która może się zdarzyć zwłaszcza podczas wakacji, że ktoś zostanie pozbawiony którejś z kolejnych płyt.

7. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego ciekawe artykuły: o coraz większym problemie ze znalezieniem rodziców chrzestnych, o watykańskiej dyplomacji i o czasie próby dla Ukrainy. Zachęcam do lektury!

8. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin ? śp. Tadeusz Zawadzki ze Stegienki Osada w wieku 90 lat. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie?

«  kwietnia 2024  »