Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia VI Niedziela Zwykła
Ogłoszenia VI Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 13 lutego 2022 11:25

VI Niedziela zwykła, 13 lutego 2022 r.

?Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu?.
(Refren Psalmu)

1. Diecezjalne centrum synodu 2021-23 przygotowało pytania pomocnicze (rodzaj ankiety synodalnej) przeznaczone do pracy w grupach, ale także dla pragnących wypowiedzieć się indywidualnie w związku z trwającym procesem synodalnym. Ankieta jest dostępna na stronie internetowej diecezji, pod zakładką: Synod 2021-23 w diecezji elbląskiej.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza wszystkich chętnych na modlitwę różańcową w naszym kościele z racji dnia fatimskiego.

3. Jutro (14 lutego) przypada święto św. Cyryla i Metodego ? biskupów i patronów Europy, a także wspomnienie św. Walentego ? patrona osób chorych na nerwicę, epilepsję, a także opiekuna zakochanych i narzeczonych.

4. Mamy zaproszenie do naszego kina w Stegnie na długo wyczekiwany film FATIMA. Zaplanowane na razie są 2 seanse: we środę 16.02. o godz. 14.00 i we wtorek 22. 02. o godz. 16.00. Bilety są do nabycia w GOK-u w cenie po 10 zł. Gdyby ktoś chciał obejrzeć ten film w innym terminie lub o innej godzinie, to proszę to zgłosić w zakrystii. Można też samodzielnie zebrać grupę 10-15 osób i umówić się na seans w kinie GOK-u. Wszyscy moi koledzy, którzy obejrzeli ten film, bardzo go polecali.

5. W przyszłą ? trzecią niedzielę miesiąca ? taca inwestycyjna.

6. Bieżący numer Gościa niedzielnego zawiera kolejną płytę z ?Biblią ? audio?. Osoby, które zapisały się na prenumeratę GN z ?Biblią ? audio? proszone są o odbiór GN w zakrystii. Osoby, które chciałyby zapisać się na prenumeratę  ?Biblii ? audio? również proszone są do zakrystii.

7. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego ciekawe artykuły: o ludziach chorych, a zwłaszcza o tym, że bez ruchu chorujemy; o śp. Jarosławie Marku Rymkiewiczu ? zmarłym niedawno wybitnym polskim poecie; a także przepis na babkę cytrynową, którą można zrobić w kilkanaście minut. Zachęcam do lektury!

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie ? śp. Teresa Ostrowska ze Stegienki Osada w wieku 83 lat i śp. Włodzimierz Ścibor ze Stegny w wieku 85 lat. W ubiegłym tygodniu miał także miejsce tragiczny wypadek samochodowy, w którym zginął śp. Jarosław Pawelczak (45 l.) wraz ze swoim synem. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie?

Wszystkim Uczniom i Nauczycielom życzymy udanego wypoczynku podczas rozpoczynających się ferii zimowych.

Poprawiony: niedziela, 13 lutego 2022 11:26

«  kwietnia 2024  »