Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia VIII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia VIII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 27 lutego 2022 07:51

Ogłoszenia parafialne
VIII Niedziela zwykła, 27 lutego 2022 r.

?Jawicie się jako źródło światła w świecie, trzymając się mocno Słowa Życia?.
(por. Flp 2, 15d.16a)

1. Jesteśmy świadkami militarnej napaści Rosji na Ukrainę. Wyrażamy naszą solidarność z narodem ukraińskim poprzez modlitwę i post w intencji pokoju na Ukrainie, życzliwość i wsparcie przybywającym do naszego kraju oraz zaangażowanie w akcje charytatywne dla uchodźców.

2. Modlitwa i post. Zapraszam już dzisiaj na Różaniec o godz. 16.30 w intencji pokoju na Ukrainie; zachęcam do ofiarowania postu i modlitwy we Środę Popielcową; zapraszam na Różaniec w I sobotę miesiąca na godz. 17.00. Będziemy prosić Niepokalaną Dziewicę Maryję, by Jej Serce zatryumfowało w Rosji.

3. Zbiórki charytatywne. W odpowiedzi na prośbę przewodniczącego KEP oraz Biskupa Elbląskiego dziś i we Środę Popielcową po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc organizowaną przez Caritas dla Ukrainy.

4. Fundacja ?Stegna dla Ciebie? i Zespół Szkół w Stegnie będzie prowadził zbiórkę potrzebnej żywności i rzeczy, które zostaną wysłane na Ukrainę do miasta Sarny, które jest miastem partnerskim Nowego Dworu Gdańskiego. Zbiórka trwa do najbliższej soboty, codziennie do godz. 18.00. Wykaz rzeczy potrzebnych jest umieszczony w gablotach ogłoszeniowych oraz na ulotkach przy wyjściu bocznym z kościoła.

5. Pani Anna Głodnicka, prowadząca biuro rachunkowe przy ul. Kościuszki 6 w Stegnie organizuje we współpracy z innymi podmiotami zbiórkę żywności i rzeczy potrzebnych dla ludzi przebywających już na polskiej granicy. Rzeczy należy przynosić bezpośrednio do biura rachunkowego w poniedziałek i wtorek. Będą one zawiezione na granicę w najbliższą środę.

6. Tymczasowe zakwaterowanie dla uchodźców z Ukrainy. Osoby, które są zdecydowane do przyjęcia uchodźców proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post ? czas przygotowania do odnowienia Przymierza z Bogiem. We Środę Popielcową Msze święte o godz. 9.00 i 18.00 z obrzędem posypania głów popiołem na znak skruchy i umartwienia. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych i jemy tylko jeden posiłek do syta. Ponieważ jest to dzień postu w intencji Ukrainy ? zachęcam dorosłych do podjęcia postu o chlebie i wodzie. We Środę Popielcową rozpocznę cykl kazań wielkopostnych o grzechach głównych, aby było to pomocą w pokonywaniu naszych wad i słabości.

8. Pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu niech będą nabożeństwa tego okresu: Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Zapraszam szczególnie na to nabożeństwo dzieci i młodzież przygotowujące się sakramentów Eucharystii i Bierzmowania. Ofiary zebrane podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Gorzkie Żale będziemy odprawiać bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Niech rozważanie Męki Pana Jezusa, którą Chrystus poniósł za każdego człowieka na ziemi, będzie dla nas okazją do wypraszania pokoju dla ogarniętej wojną Ukrainie.

10. W przyszłą niedzielę, 6 marca, po Mszy św. o godz. 10.30 i Gorzkich Żalach odbędzie się spotkanie dla obu roczników kandydatów do bierzmowania.

11. Rekolekcje wielkopostne odbędą się od II niedzieli Wielkiego Postu w dniach 13 ? 16 marca br.

12. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca ze swymi nabożeństwami. W I piątek udam się do chorych z Komunią św. od godziny 9.00. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 17.30. W I sobotę miesiąca zapraszam nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny połączone z modlitwą o pokój o godz. 17.00.

13. Zaplanowany jest jeszcze 1 seans filmu FATIMA - w sobotę 5 marca o godz. 19.00. Bilety są do nabycia w GOK-u w cenie po 10 zł. Polecam!

14. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy na inwestycje w naszej parafii kwotę 2.566 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

15. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego znajdziemy m.in. inspiracje do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Tematem wiodącym są rodzaje wielkopostnych umartwień oraz ich sens. Jest jeszcze nowy numer Małego Gościa niedzielnego. Zachęcam do lektury!

16. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie ? śp. Irena Kostecka w wieku 67 lat, śp. Mieczysław Sadłocha w wieku 92 lat, śp. Jarosław Pawelczak (45 l.) i + Szymon Pawelczak (l. 22). Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie?

Poprawiony: niedziela, 27 lutego 2022 11:46
 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2024

«  lipca 2024  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031