Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia II Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
niedziela, 13 marca 2022 20:12

II Niedziela Wielkiego Postu, 13 marca 2022 r.

?Siebie samych badajcie, czy trwacie w wierze?.
(2 Kor 13, 5a)

1. Rozpoczynamy dziś Rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ks. dr Radosław Karczewski z diecezji pelplińskiej, dyrektor Domu rekolekcyjnego w Bysławku. Zachęcam do wzięcia ze sobą programu, który jest wyłożony przy wyjściu z kościoła; jest on także umieszczony na plakatach i w Internecie. Rekolekcje to najpierw czas słuchania słowa Bożego, które rodzi w nas wiarę i pragnienie nawrócenia. Dajmy się przemieniać słowu Bożemu. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zatroszczyły się o stół rekolekcyjny.

2. Fundacja ?Stegna dla Ciebie? i Zespół Szkół w Stegnie kontynuuje zbiórkę potrzebnej żywności i rzeczy dla Ukrainy. Obecnie będziemy wspierać sierociniec w miejscowości Manewyczi w Obwodzie Wołyńskim, do którego przewożone są dzieci z sierocińców z innych części Ukrainy. Zebranymi do tej pory darami wspieramy również osoby przebywające już na terenie Stegny i okolic. W dalszym ciągu potrzebujemy: środków opatrunkowych, artykułów higieny osobistej:  szczoteczki do zębów, pasty do zębów, mydło, szampony itp., środków higieny dla niemowląt- pampersy, mokre chusteczki, mydło, oliwki, smoczków, butelek dla dzieci, żywności dla niemowląt- kaszki, słoiczki, musy, mleko modyfikowane, soczki, suchej żywności - herbata, konserwy, kabanosy, dania ekspresowe, słodycze, nowej bielizny (dziecięca, damska, męska). Punt zbiórki:  Zespół Szkół w Stegnie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 18.00.

3. Tymczasowe zakwaterowanie dla uchodźców z Ukrainy. W ubiegłym tygodniu uchodźcy z Ukrainy trafili do kilku rodzin, które zgłosiły się wcześniej do mnie. Spodziewamy się kolejnych potrzebujących. Bądźmy w gotowości do pomocy.

4. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych oraz Gorzkie Żale, które odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy także codziennie po Mszy św. wieczornej na Nowennę do św. Józefa, poprzedzającą uroczystość ku jego czci. Niech udział w tych nabożeństwach będzie dla nas okazją do modlitwy o pokój i  odnowę naszej wiary.

5. Dziś obchodzimy Niedzielę ad gentes ? dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na rzecz misji.

6. W ubiegłym tygodniu została wykonana naprawa dachu wieży kościoła. Dziękuję panu Edwardowi Pogorzelcowi oraz firmie DES-BUD ze Sztutowa za wykonane prace.

7. W przyszłą niedzielę odbędą się spotkania w małych grupach dla kandydatów do bierzmowania: Klasa VIII B o g. 9.30 i klasa VIII A o g. 18.00 w domu parafialnym, Rok II o g. 11.30 w kościele.

8. Młodzież zapraszam do udziału w diecezjalnym czuwaniu młodych, które odbędzie się w WSD w Elblągu 18/19 marca (g. 20.00 ? 00.30). Tematem Czuwania będzie spowiedź. Przyjedzie do nas z Krakowa p. Wiesław Jindraczek, który opowie o swoim życiu bez Chrystusa, o nawróceniu i uwolnieniu, których doświadczył poprzez spowiedź. Chętnych proszę o zgłoszenie się do mnie do najbliższego wtorku.

9. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w uroczystość Zwiastowania Pańskiego ? 25 marca, podczas Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

10. 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, która jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. Chciałbym w związku z tym zaproponować Wam podjęcie modlitewnego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Foldery informacyjne na temat Duchowej Adopcji są wyłożone na stoliku w bocznej kruchcie.

11. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego polecamy szczególnie historie przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy i świadectwa przyjmujących ich Polaków. A w wielkopostnym cyklu ? o grzechu chciwości. Ponadto jest do nabycia Gość extra poświęcony osobie i dziełu św. o. Pio. Zachęcam do lektury!

12. Zapowiedzi:
W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
Łukasz Leszczyński, kawaler, zamieszkały w Rybinie, parafia tutejsza oraz Anna Abramowska, panna, pochodząca z Olecka. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia tego związku, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

13. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka ? śp. Elżbieta Cieśla, w wieku 79 lat. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie?

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »