Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Wielkanocna

II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego
24 kwietnia 2022 r.

?Jezu, ufam Tobie.?

1. Chrześcijanom Kościołów wschodnich, a zwłaszcza naszym Siostrom i Braciom z Ukrainy obchodzącym dziś Święta Wielkanocne życzymy radości i pokoju, które płyną ze zwycięstwa Chrystusa. On zmartwychwstał prawdziwie, alleluja!

2. Dziś Niedziela Miłosierdzia. Ofiary składane do puszek przy drzwiach kościoła przeznaczone są na Caritas diecezji elbląskiej. Dziękujemy!

3. Dziś o godzinie 15.00 zapraszam na nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia. Będziemy wypraszać Boże miłosierdzie dla nas, dla Ukrainy i całego świata.

4. W najbliższy wtorek o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

5. Zachęcamy do udziału w diecezjalnych uroczystościach ku czci św. Wojciecha, które odbędą się w najbliższą sobotę w Świętych Gaju. Msza św. przy ołtarzu polowym o godz. 14.00.

6. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Biblijną i jednocześnie rozpoczynamy miesiąc maj z nabożeństwem do Matki Bożej.

7. W sobotę 21 maja br. w parafii św. Jadwigi królowej odbędzie się już po raz trzynasty Festiwal pieśni religijnej dla mieszkańców Żuław i Mierzei Wiślanej. W festiwalu mogą wziąć udział: zespoły wokalne, chóry i indywidualni wykonawcy. Zachęcamy do udziału, szczegóły na stronie internetowej diecezji.

8. W dniu dzisiejszym odbywają się w domu parafialnym spotkania w małych grupach dla kandydatów do bierzmowania: Klasa VIII B o g. 9.30, Rok II o g. 11.30 i klasa VIII A o g. 18.00.

9. Uchodźcy, którzy przebywają w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Mikoszewie w liczbie 120 osób potrzebują walizek, ponieważ do Polski dotarli najczęściej z niewielkim bagażem w siatkach. Jeśli ktoś z Was chciałby podzielić się walizką w dobrym stanie, to proszę dostarczyć ją na plebanię.

10. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego znajdziemy teksty o miłosierdziu, które jest ostatnią deską ratunku dla świata, o siostrach karmelitankach bosych z Charkowa na Ukrainie, o tym jak Polska wspiera dzieci z sierocińców ukraińskich. Jest jeszcze nowy numer Małego Gościa niedzielnego z magnesem z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego oraz dwumiesięcznik ?Miłujcie się? Zachęcam do lektury!

11. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin ? śp. Stanisław Dzieciuch, w wieku 68 lat. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie?

«  kwietnia 2024  »