Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Wielkanocna
niedziela, 01 maja 2022 11:54

III Niedziela Wielkanocy, Niedziela Biblijna
01 maja 2022 r.

?Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa.?

Św. Hieronim, doktor Kościoła (+420 r.)

1. Dziś Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Zachęcam do osobistej lektury Pisma świętego. W gablotach zamieszczona jest informacja o aplikacji ?Dzieło Biblijne?, którą można pobrać na smartfony. Jest także inna bardzo dobra aplikacja pn.: ?Pismo święte?, która oprócz tekstu biblijnego zawiera także czytania na każdy dzień z komentarzami, Liturgię Godzin oraz rozmaite modlitwy. Zachęcam do skorzystania.

2. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary w wysokości 966 zł., które zebraliśmy w ubiegłą niedzielę na potrzeby diecezjalnej Caritas.

3. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Niech będzie to okazja do modlitwy o pokój na Ukrainie i na świecie, o pokój w naszych sercach. Zapraszamy szczególnie dzieci, które będą zbierać obrazki z aniołami i tworzyć ?Orszak Królowej Pokoju?. Najlepsi otrzymają nagrody.

4. W przyszłą niedzielę ? 8 maja ? odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania: uczniowie klas VIII mają spotkanie po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele, a kandydaci drugiego roku przygotowań mają spotkanie w domu parafialnym po Mszy św. o godz. 17.00.

5. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca ze swymi nabożeństwami. W I piątek udam się do chorych z Komunią św. od godziny 9.00. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 17.00. W I sobotę miesiąca zapraszam nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 17.30.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć za dobrowolną ofiarę płytę CD Zespołu Religion ze świetnymi, różnorodnymi brzmieniowo kompozycjami Łukasza Geska. Ofiary uzyskane z rozprowadzania płyt będą przeznaczone na działania ewangelizacyjne podczas wakacji.
W dniu 7 kwietnia odbył się w GOK-u koncert charytatywny, którego celem było zebranie funduszy na stworzenie pracowni malarskiej dla artystki z Ukrainy. Pracownia już działa w Domu Ludowym w Rybinie codziennie od 15.00 do 19.00 i może być okazją do kształcenia dzieci w rysunku i malarstwie.

7. W tym roku odpust parafialny przypada dopiero 24 czerwca, na początek wakacji. Gościem, przewodniczącym uroczystościom odpustowym będzie ks. prałat Stanisław Knapik, który w tym roku obchodzi 60-lecie kapłaństwa. W związku z tym chcemy zorganizować wspomnieniową wystawę zdjęć, ukazujących obecność i posługę Ks. Prałata pośród Was. Dlatego zwracam się z prośbą o wypożyczenie zdjęć, które są w Waszym posiadaniu (dobrych jakościowo), opisanych i podpisanych, które posłużą nam do przygotowania wystawy.

8. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego polecam szczególnie artykuł o nabożeństwie majowym, z którego można się dowiedzieć, kto i kiedy je wymyślił, dlaczego głównym elementem jest Litania loretańska oraz dlaczego to maryjne nabożeństwo odprawiamy właśnie w maju.  Zachęcam do lektury!

«  kwietnia 2024  »