Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Wielkanocna
niedziela, 08 maja 2022 10:04

IV Niedziela Wielkanocy, Niedziela Dobrego Pasterza
08 maja 2022 r.

?Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je.
Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne.?
(J 10, 27)

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o powołania do kapłaństwa i pracy apostolskiej w Kościele. Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpoczyna dziś (8 maja) rekrutację kandydatów na studia. Rekrutacja trwa do 8 lipca br. Drugi termin: 1-15 września. Tegorocznym maturzystom i wszystkich pragnących podjąć studia teologiczne, a zwłaszcza drogę przygotowania do kapłaństwa w Elbląskim Seminarium Duchownym mówimy: Nie lękajcie się! Szczegółowe informacje w internecie.

2. Jutro liturgiczna uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika ? patrona Polski, w piątek wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, w sobotę ? św. Macieja apostoła. Wszystkim Solenizantom, a zwłaszcza panu organiście Stanisławowi Maszk i panu Stanisławowi Chyrkowi, szafarzowi nadzwyczajnemu Komunii świętej, życzymy błogosławieństwa i opieki świętego patrona!

3. Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Niech będzie to okazja do modlitwy o pokój na Ukrainie i na świecie, o pokój w naszych sercach. Zapraszamy szczególnie dzieci, które zbierają obrazki z aniołami i tworzą ?Orszak Królowej Pokoju?. Najlepsi otrzymają nagrody.

4. Dziś odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania: uczniowie klas VIII mają spotkanie po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele, a kandydaci drugiego roku przygotowań mają spotkanie w domu parafialnym po Mszy św. o godz. 17.00.

5. Jutro, tj. w poniedziałek zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na specjalnie dla nich przygotowane nabożeństwo o godz. 19.00

6. W tym tygodniu próby dla dzieci pierwszokomunijnych ? we wtorek i środę o godz. 16.00. Próba generalna ? w piątek o 16.00. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i rodzin odbędzie się w sobotę o godz. 9.30. Zachęcamy do duchowego przygotowania się całej rodziny do wydarzenia I Komunii św. dzieci, a wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji tych rodzin.

7. Zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych do sprzątania kościoła we czwartek od godz. 9.00 i od godz. 16.00. Proszę przynieść ze sobą narzędzia do sprzątania.

8. We wtorek po Mszy św. zapraszam mężczyzn do rozebrania dekoracji Grobu Pańskiego.

9. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Zapraszamy już od godz. 17.30. Rozpoczniemy je śpiewem litanii loretańskiej, po niej będziemy sprawowali Mszę świętą ku czci Matki Bożej z Fatimy, a następnie nabożeństwo różańcowe z procesją, zakończone błogosławieństwem. Panie z II Róży Różańcowej proszę o udekorowanie figury Matki Bożej Fatimskiej.

10. W następny poniedziałek tj. 16 maja zapraszam na spotkanie rodziców dzieci rocznicowych. Spotkanie odbędzie się w kościele po Mszy św., o godz. 18.45.

11. Ministrantami miesiąca kwietnia zostali bracia Jakub i Piotrek Król. Gratulujemy gorliwości i systematyczności w służbie ministranckiej

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć za dobrowolną ofiarę płytę CD Zespołu Religion ze świetnymi, różnorodnymi brzmieniowo kompozycjami Łukasza Geska. Ofiary uzyskane z rozprowadzania płyt będą przeznaczone na działania ewangelizacyjne podczas wakacji.

13. W tym roku odpust parafialny przypada dopiero 24 czerwca, na początek wakacji. Gościem, przewodniczącym uroczystościom odpustowym będzie ks. prałat Stanisław Knapik, który w tym roku obchodzi 60-lecie kapłaństwa. W związku z tym chcemy zorganizować wspomnieniową wystawę zdjęć, ukazujących obecność i posługę Ks. Prałata pośród Was. Dlatego zwracam się z prośbą o wypożyczenie zdjęć, które są w Waszym posiadaniu (dobrych jakościowo), opisanych i podpisanych, które posłużą nam do przygotowania wystawy.

14. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego kolejna płyta CD z Biblią ? audio. Prenumeratorów zapraszam po odbiór do zakrystii. Pozostałe osoby mogą nabyć tygodnik przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do lektury!

15. Kilka tygodni temu odeszła do wieczności, zaopatrzona sakramentami świętymi śp. Małgorzata Woźniak, w wieku 60 lat. Przez lata mieszkała za granicą. Jej prochy spoczną na cmentarzu w Stegnie 26 maja br. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie?

«  kwietnia 2024  »