Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
Ogłoszenia Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego PDF Drukuj
niedziela, 29 maja 2022 09:28

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 29 maja 2022 r.

?A kiedy Jezus ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba.?
(Łk 24, 51)

1. Do wtorku trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele - codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Odmawiajmy też litanię do NMP w naszych domach, prosząc zwłaszcza o pokój dla Ukrainy. Dzieci przynoszą na zakończenie nabożeństwa majowego plansze z ?Orszakiem Królowej pokoju?. Wszystkie dzieci, które systematycznie uczestniczyły w nabożeństwie,  otrzymają upominki. Sponsorzy mile widziani.

2. Diecezja elbląska ma dwóch nowych księży. Wczoraj w katedrze św. Mikołaja w Elblągu święcenia prezbiteratu przyjęli: Adam Gapys i Szymon Żugaj. Ich pracę i służbę w Kościele polecamy opiece Maryi, prosząc jednocześnie o nowe powołania do kapłaństwa.

3. W najbliższy czwartek, 2 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup Wojciech Skibicki udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. W związku z tym zapraszam tę młodzież wraz ze świadkami i rodzicami we wtorek 31 maja na godz. 17.00 do kościoła. Spotkanie rozpoczniemy od spowiedzi, następnie podczas Mszy św. zostaną pobłogosławione i wręczone młodym krzyże, a po Mszy św. odbędzie się próba uroczystości.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania I roku odbędzie się w niedzielę 5 czerwca i będzie to skrutynium, czyli indywidualna rozmowa z ks. Proboszczem i animatorami na temat pracy wykonanej w ciągu roku przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Klasa VIII B ma spotkanie po Mszy św. o godz. 10.30, klasa VIII A ? po Mszy św. o 17.00.

5. W środę obchodzimy Dzień Dziecka. Wszystkim Dzieciom życzymy Bożego błogosławieństwa, radości, spełnienia marzeń!  Wójt Gminy Stegna Ewa Dąbska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Stegnie Łukasz Niedźwiecki wraz z sołtysem Stegny Michałem Ligockim oraz Radą Sołecką, mają ogromną przyjemność zaprosić wszystkie dzieci na festyn zorganizowany z okazji ich święta. Gminny Dzień Dziecka odbędzie się dnia 1 czerwca na Skateparku, rozpoczęcie o godz. 15:00. Wśród atrakcji: dmuchańce, animacje, wizyta Kulturki, malowanie twarzy i wiele innych. Serdecznie zapraszamy.

6. Zapraszam dzieci i młodzież do udziału w rekolekcjach wakacyjnych, organizowanych przez Ruch Światło ? Życie Diecezji Elbląskiej: Oaza Eucharystyczna (3-4 SP) 26.06.-02.07., Oaza Dzieci Bożych (SP 5-6) 19 ? 29. 08., Oaza Nowej Drogi (SP 7-8) 13 ? 29. 08., Oaza Nowego Życia (szkoła średnia) 13-29. 08. Rekolekcje odbywają się Domu Formacyjnym św. Wojciecha w Mikoszewie i stanowią ciekawą propozycję połączenia wakacyjnego wypoczynku z formacją chrześcijańską. Zapisy poprzez formularz Google lub telefonicznie; kod QR i numer telefonu umieszczone są na plakacie. Zainteresowanych proszę także o kontakt ze mną.

7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca ze swymi nabożeństwami. W I piątek udam się do chorych z Komunią św. od godziny 9.00. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 17.00.

8. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego możemy przeczytać m.in.: wywiad z Pauliną Guzik, reżyserką najnowszego filmu o Janie Pawle II, o tym, jacy byli wielcy święci jako małe dzieci, o posłudze kapelana w szpitalu wojennym w Charkowie i wiele innych ciekawych artykułów.  Zachęcam do lektury!

9. Zapowiedzi:
W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
Mateusz Krzysztof Zawiślak, kawaler, zamieszkały w Stegnie oraz Elżbieta Maria Dolata, panna, zamieszkała w Malborku. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia tego związku, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

«  maja 2024  »