Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XV Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XV Niedziela Zwykła PDF Drukuj
sobota, 09 lipca 2022 19:55

XV Niedziela w ciągu roku, 10 lipca 2022 r.

?Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego, jak siebie samego?.
(Łk 10, 27
)

1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie ? godzinę przed Mszą św., czyli od 17.00 do 18.00, a w soboty od g. 18.00 do 19.00. Serdecznie zapraszam do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym.

2. Osoby, które przekazywały zdjęcia na wystawę, mogą je odebrać w zakrystii. Dzieci, które chcą zabrać swoje prace konkursowe z konkursu na ?Najpiękniejsze serce?, zapraszam po ich odbiór do zakrystii.

3. Już we środę ? 13 lipca ? zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00. Bardzo proszę Panie z Róż Różańcowych o udekorowanie figury Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich zapraszam do udziału w modlitwie. Podejmijmy wezwanie Matki Bożej do pokuty i wynagradzania za grzechy

4. W związku z trwającą cały czas wojną na Ukrainie potrzeba modlitwy o pokój. Dlatego zapraszam chętnych na pielgrzymkę do Medjugorie do sanktuarium Matki Bożej Królowej pokoju. Pielgrzymka odbędzie się w terminie: 24 września ? 2 października 2022 r. Koszt wyjazdu to 1980 zł. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu ze mną. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń w bocznej kruchcie.

5. W dniu dzisiejszym możemy skorzystać z promocji książek dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. o. Pio. Szczególnie polecamy jej książkę ?Uczcie się kochać?, która jest poradnikiem dla małżeństw, rodziców i młodzieży, pełnym przykładów z życia. W następną niedzielę można będzie zaopatrzyć się w książki pani dr inż. Zofii Ciecierskiej, specjalistki z zakresu dietetyki, żywienia i dietoterapii.

6. W naszym kościele odbywa się XXXX Międzynarodowy Festiwal Organowy Stegna 2022. Informacje o Festiwalu są umieszczone na plakatach. Bilety do nabycia na godzinę przed koncertem - w naszym kościele. Wczoraj mogliśmy wysłuchać koncertu Arturo Barby, hiszpańskiego organisty z Walencji. Najbliższy koncert  16. 07. o godz. 16.00 da włoski organista  Roberto Bonetto. Serdecznie zapraszamy!

7. Dziś po mszach świętych w kruchcie bocznej można nabyć książki z Wydawnictwa Bernardinum oraz foldery i różne parafialne pamiątki. Zachęcamy do skorzystania. Również w tygodniu nasz ?sklepik? będzie czynny w godz. 11.00 ? 14.00 od wtorku do soboty.

8. W najbliższą niedzielę, 17 lipca zapraszamy na Wieczór uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 20.00. Poprowadzi go Jakub Bartkowiak wraz z osobami towarzyszącymi.

9. W sobotę 16 lipca o godz. 12.00 ks. rektor sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Lubieszewie zaprasza do udziału w uroczystościach odpustowych. Tego dnia zapraszamy osoby, które należą do Bractwa Szkaplerznego oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej do Lubieszewa.

10. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego kolejna płyta CD z Biblią ? audio. Prenumeratorów zapraszam po odbiór do zakrystii. Pozostałe osoby mogą nabyć tygodnik przy wyjściu z kościoła. Polecam w nim szczególnie artykuły o potrzebie ponownej lektury Reguły św. Benedykta, o perspektywie inflacji, wycofaniu samochodów spalinowych i zamykaniu kopalń. Zachęcam do lektury! Ponadto przy wyjściu z kościoła  są do nabycia za dobrowolną ofiarę foldery, dotyczące naszego kościoła parafialnego.

11. Wszystkie istotne informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiastegna.pl

Wszystkim Gościom, życzymy pięknej pogody, dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

«  maja 2024  »