Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XVI Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XVI Niedziela Zwykła PDF Drukuj
sobota, 16 lipca 2022 18:12

XVI Niedziela w ciągu roku, 17 lipca 2022 r.

?Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości?.
(Por. Łk 8, 15)

1. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00, Msza św. w sobotę o godz. 19.00 (Msza z niedzieli); Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie ? godzinę przed Mszą św., czyli od 17.00 do 18.00, a w soboty od g. 18.00 do 19.00. Serdecznie zapraszam do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym. Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą.

2. W naszym kościele odbywa się XXXX Międzynarodowy Festiwal Organowy Stegna 2022. Informacje o Festiwalu są umieszczone na plakatach. Bilety do nabycia na godzinę przed koncertem - w naszym kościele. Wczoraj mogliśmy wysłuchać koncertu Roberto Bonetto, włoskiego organisty z Werony. Najbliższy koncert  16. 07. o godz. 16.00 da niemiecki organista  Klaus Geitner. Serdecznie zapraszamy!

3. W dniu dzisiejszym możemy skorzystać z promocji książki pani dr inż. Zofii Ciecierskiej, specjalistki z zakresu dietetyki, żywienia i dietoterapii.

4. Dziś po mszach świętych w kruchcie bocznej można nabyć książki z Wydawnictwa Bernardinum oraz foldery i różne parafialne pamiątki. Zachęcamy do skorzystania. Również w tygodniu nasz ?sklepik? będzie czynny w godz. 11.00 ? 14.00 od wtorku do soboty.

5. Dziś o godz. 20.00 zapraszamy na Wieczór uwielbienia, który poprowadzi już po raz kolejny Jakub Bartkowiak wraz z osobami towarzyszącymi.

6. Moich parafian zapraszam na pielgrzymkę do Medjugorie do sanktuarium Matki Bożej Królowej pokoju. Pielgrzymka odbędzie się w terminie: 24 września ? 2 października 2022 r. Koszt wyjazdu to 1980 zł. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu ze mną. Zostało jeszcze 10 wolnych miejsc. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń w bocznej kruchcie.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Marka Sadłochę, dyrektora Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę (EPP), który po Mszach świętych będzie kwestował na rzecz Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej.

8. Również w najbliższą niedzielę ? 24 lipca ? z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Będzie to także okazja do finansowego wsparcia akcji Miva Polska, czyli polskich misjonarzy i misjonarek głoszących Ewangelię poza granicami naszego kraju.

9. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego polecam szczególnie artykuły o trudnym oczyszczaniu pamięci związanej z ludobójstwem na Polakach w Galicji Wschodniej i na Wołyniu, o tym, czy wystarczy paliw na zbliżającą się zimę oraz o Ferdynandzie Antonim Ossendowskim, osobistym wrogu bolszewików. Zachęcam do lektury! Ponadto przy wyjściu z kościoła  są do nabycia za dobrowolną ofiarę foldery, dotyczące naszego kościoła parafialnego.

10. Wszystkie istotne informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiastegna.pl

11. W ubiegły piątek odszedł do wieczności w wieku 74 lat nasz parafianin śp. Wiesław Darowski. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.30. Niech Pan przyjmie go do swojej chwały. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie?

Wszystkim Gościom, życzymy pięknej pogody, dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

Poprawiony: poniedziałek, 18 lipca 2022 18:43

«  kwietnia 2024  »