Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXIII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 04 września 2022 11:04

XXIII Niedziela w ciągu roku, 4 września 2022 r.

?Mozolnie odkrywamy rzeczy tej ziemi, z trudem znajdujemy, co mamy pod ręką?.
(Mdr 9, 16)

1. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie tornistrów dzieci klas pierwszych. Wszystkim dzieciom i młodzieży rozpoczynającej nowy rok szkolny i katechetyczny życzymy zapału do nauki, do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności, a nade wszystko życzymy wzrastania w mądrości.

2. W przyszłą niedzielę odbędą się w Rybinie Dożynki Gminne, na które zapraszają Wójt Gminy Stegna, Dyrektor GOK w Stegnie i Sołtys Rybiny wraz z Radą sołecką. Wydarzenie rozpocznie uroczysta Msza święta o godz. 13.00. Po niej przewidziane są różne atrakcje, m.in.: tradycyjne konkursy na wieniec i stoisko, animacje i zabawy dla dzieci, występy zespołów i wiele innych. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za plony!

3. W najbliższą niedzielę, 11 września zapraszamy na Wieczór uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzi go Jakub Bartkowiak wraz z zespołem.

4. Na zakończenie wakacji nasza Owieczka Magda przygotowała specjalną niespodziankę dla dzieci. Na naszym parafialnym profilu facebookowym, owieczka ogłosiła konkurs z nagrodą, którą jest rodzinny bilet wstępu do Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Zwycięzcą został Piotrek Król. Gratulujemy!

5. Owieczka Magda zaprasza dzieci na Msze św. o godz. 10.30. W każdą niedzielę będzie można wziąć zadanie do wykonania i w następną przynieść na Mszę św. rozwiązanie. Spośród dzieci, które podadzą poprawną odpowiedź, będą losowane drobne nagrody. Ponadto w tym roku Owieczka Magda zaprasza dzieci do poznawania Pana Jezusa poprzez czytanie Pisma świętego. Z tego powodu kupiła Biblię. Od przyszłej niedzieli dziecko, które wylosuje Magdę, będzie miało za zadanie czytać Magdzie fragment Pisma św. przeznaczony na dany tydzień i w pamiętniku narysować opisane wydarzenie.

6. W naszej parafii rozpoczęła swoje próby schola dziecięca. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 17.00 w sali Domu parafialnego przy ul. Morskiej 2 (wejście z tyłu budynku). Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci chętne do chwalenia Pana Boga śpiewem.

7. Spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich, które chcą przygotować się do I Komunii świętej odbędzie się w kościele w najbliższy czwartek (8.09.) o godz. 18.45.

8. Spotkanie dla rodziców uczniów, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (klasy VII, VIII i starsi) odbędzie się w kościele w piątek (9.09.) o godz. 18.45.

9. Młodzież drugiego roku przygotowania do bierzmowania, która zaliczyła rok I zapraszam na spotkanie w niedzielę 18 września po Mszy św. o godz. 10.30. Ci z młodych, którzy jeszcze nie zaliczyli materiału z roku I, a chcą kontynuować przygotowanie do Bierzmowania, są proszeni o kontakt ze mną w najbliższym tygodniu.

10. To ostatni dzwonek, aby dołączyć do VIII Żuławskiej Pielgrzymce Pieszej  od ujścia Wisły do Gietrzwałdu, która odbędzie się w dniach 7 ? 11 września 2022 r. Więcej informacji na plakacie wywieszonym w bocznej kruchcie. Przypominamy, że uroczystości odpustowe w sanktuarium w Gietrzwałdzie (z racji obchodu Narodzenia NMP) odbędą się w niedzielę za tydzień (11 września) ? Msza polowa o godz. 11.00. Jest to jednoczenie 145. rocznica objawień maryjnych w Gietrzwałdzie.

11. W piątek 9 września przypada 13. rocznica śmierci śp. ks. bp. Andrzeja Śliwińskiego ? pierwszego biskupa elbląskiego. Pamiętajmy o Zmarłym w naszej modlitwie.

12. Przypominamy, że trwa rekrutacja do Seminarium duchownego w Elblągu. Młodym mężczyznom pragnącym podjąć studia i drogę do kapłaństwa, przypominamy raz jeszcze słowa Chrystusa: Nie lękaj się, Pójdź za Mną! Zachęcamy też do podjęcia studiów z teologii i nauk o rodzinie w Wydziale Teologii UWM w Olsztynie. Potrzebujemy bowiem nowych nauczycieli religii!

13. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o beatyfikowanym w dniu dzisiejszym papieżu Janie Pawle I oraz jego bardzo krótkim, ale znaczącym pontyfikacie; o lekcjach religii w szkole, które dla wielu dzieci i młodych są czasami jedyną możliwością doświadczenia wiary i spotkania z Bogiem; a także o filmie ?Orlęta, Grodno 1939? opowiadającym o napaści sowietów na Polskę we wrześniu 1939 roku. Zachęcamy do lektury! Ponadto przy wyjściu z kościoła  są do nabycia za dobrowolną ofiarę foldery, dotyczące naszego kościoła parafialnego.

Wszystkim Gościom, życzymy pięknej pogody, dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej!

«  kwietnia 2024  »