Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXVII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXVII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 02 października 2022 08:32

XXVII Niedziela w ciągu roku, 2 października 2022 r.

?Apostołowie prosili Pana: >>Dodaj nam wiary<(Łk 17, 5)

1. 28 września br. do domu Ojca odszedł drugi biskup Diecezji Elbląskiej Ks. Biskup Dr Jan Styrna. Ofiarujmy zmarłemu biskupowi dar modlitwy. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w katedrze św. Mikołaja w Elblągu: 2 października godz. 16.00 Msza św. Żałobna, 3 października godz. 12.00 Msza św. Pogrzebowa, po Mszy św. złożenie ciała zmarłego ks. Biskupa w krypcie biskupów.

2. Trwa miesiąc październik ? miesiąc modlitwy różańcowej. Maryja wzywa nas wszystkich do odmawiania Różańca. Daje nam go jako skuteczny oręż w walce ze złem, jako lekarstwo na różne nasze dolegliwości osobiste, rodzinne i narodowe. Podejmijmy z wiarą to wezwanie. Nabożeństwo różańcowe w tygodniu codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Dla dzieci mamy wyzwanie różańcowe w postaci plansz z naklejkami, które będą kolekcjonować przez cały miesiąc. Są na nich zapisane różne tytuły Maryi. Każdego dnia będą otrzymywać nową naklejkę z  nowym tytułem ? imieniem Matki Bożej. Najwytrwalsze dzieci zostaną nagrodzone. Wszystkim zachęcam do wspólnego i  osobistego odmawiania Różańca we wspólnocie parafialnej i w rodzinach.

3. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na działalność diecezjalnej Caritas. Za wszystkie ofiary składam, w imieniu dyrektora diecezjalnej Caritas, serdeczne Bóg zapłać!

4. Jutro podczas Mszy świętej odbędzie się poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. Po niej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

5. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca ze swymi nabożeństwami. Do chorych udam się z Komunią świętą w piątek od godz. 9.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież do podjęcia nabożeństwa I piątków miesiąca poprzez spowiedź i Komunię świętą wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

6. W piątek wspomnienie Matki Bożej, Królowej Różańca Świętego. W tym dniu zapraszam Siostry i Braci Żywego Różańca na Mszę świętą i spotkanie w domu katechetycznym. Dziękuję przy tej okazji wszystkim Różom Różańcowym za codzienne modlitewne wsparcie, jakie podejmują także dla dobra całej naszej parafii.

7. W najbliższą niedzielę ? 9 października ? spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ? I roku formacji ? po Mszy św. o godz. 10.30. Kandydaci II roku formacji spotkają się 16 października po Mszy św. o 10.30. Oba spotkania odbędą się w sali katechetycznej.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury nowego numeru Gościa niedzielnego! Ponadto przy wyjściu z kościoła są do nabycia za dobrowolną ofiarę foldery, dotyczące naszego kościoła parafialnego.

Wszystkim Gościom i Parafianom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wszelkich potrzebnych łask w rozpoczynającym się tygodniu!

Poprawiony: niedziela, 02 października 2022 09:12

«  kwietnia 2024  »