Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIX Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXIX Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 16 października 2022 09:27

XXIX Niedziela w ciągu roku, 16 października 2022 r., Dzień Papieski

?Wiara i rozum są jak dwa skrzydła,
na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy?.
(św. Jan Paweł II)

1. Dziś w całym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Ofiary składane do puszek przy drzwiach kościoła są przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej często z mniej zamożnych rodzin. Jest to żywy pomnik budowany przez nas ku czci św. Jana Pawła II.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ? II roku formacji. Za tydzień spotykają się kandydaci I roku formacji. Oba spotkania odbędą się w sali katechetycznej.

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje w naszej parafii. Tym razem zbieramy fundusze na wykonanie zamykanego konfesjonału. Dziękuję za ofiary od indywidualnych ofiarodawców, złożone na ten cel w ubiegłym tygodniu. Dziękuję za dzisiejsze wsparcie tej inwestycji, będące oznaką troski o życie sakramentalne parafian.

4. Trwa miesiąc październik ? miesiąc modlitwy różańcowej. Maryja wzywa nas wszystkich do odmawiania Różańca. Daje nam go jako skuteczny oręż w walce ze złem, jako lekarstwo na różne nasze dolegliwości osobiste, rodzinne i narodowe. Podejmijmy z wiarą to wezwanie. Nabożeństwo różańcowe w tygodniu codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

5. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek ? św. Łukasza Ewangelistę ? patrona lekarzy i pracowników służby zdrowia, którym składamy nasze serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego; w środę ? wspomnienie ? bł. ks. Jerzego Popiełuszki ? kapłana, kapelana Solidarności, męczennika; w sobotę ? wspomnienie św. Jana Pawła II ? papieża.

6. Podczas naszej pielgrzymki została zakupiona, do mającej powstać w Stegience Osada kapliczki, figura Matki Bożej Królowej Pokoju, bardzo piękna. Poświęcenie tej figury będzie miało miejsce w niedzielę 23 października na Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszam na tę Mszę św. szczególnie parafian z tej miejscowości.

7. Zbiórka dla ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 w domu parafialnym.

8. Osoby, które wyraziły chęć wyjazdu do Elbląga na uroczystą galę z okazji Dni Papieskich, zapraszam do zakrystii po odbiór biletów.

9. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw ?Pro Missio? oraz firma Green Office Ecologic Sp. z o.o. w porozumieniu z diecezjami przeprowadzą w Polsce zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. W naszej parafii zbiórka będzie miała miejsce na parkingu kościelnym w dniach 17 - 19 października br. do godz. 14.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy. Ulotki informujące o akcji i rodzajach zbieranego sprzętu są do wzięcia na stoliku w bocznej kruchcie. Bardzo proszę o dostarczanie zużytego, ale kompletnego sprzętu, tzn. ze wszystkimi podzespołami, ponieważ dopiero wtedy stanowią one wartość w recyklingu i mogą przynosić dochód służący wsparciu misjonarzy.

10. Zbliża się listopad ? miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. W tym roku zostały przygotowane koperty z 2 kartkami ? na wypominki i na Mszę św. zbiorową w dniu 2 listopada. Można je wziąć przy wyjściu z kościoła. Proszę o wypisanie na tych kartkach dnia tygodnia, w którym możecie uczestniczyć w modlitwie wypominkowej za polecanych przez siebie zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy zakrystii bądź w kancelarii parafialnej do końca października. Organizowane są 2 formy modlitwy za zmarłych: wypominki miesięczne, czyli modlitwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym o godz. 18.00 za polecanych zmarłych, z procesją na cmentarz.

11. W związku z potrzebą wykonania jesiennych porządków zapraszam wszystkich chętnych do grabienia liści na terenie wokół kościoła i na cmentarzu w najbliższy czwartek na godz. 9.00.

12. Za tydzień Niedziela Misyjna ? dzień modlitw i pamięci o misjonarkach i misjonarzach. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na wsparcie misji. Przy okazji pragnę przekazać pozdrowienia od ks. Cezarego, który dotarł już na Alaskę. Najbliższe tygodnie spędzi w mieście Fairbanks, stolicy regionu, asymilując się do nowej rzeczywistości.

13. Dziś w Gościu Niedzielnym przedostatnia już płyta z Biblią ? audio. Prenumeratorów zapraszam po odbiór Gościa do zakrystii. Pozostałe osoby mogą nabyć tygodnik przy wyjściu z kościoła. W najnowszym numerze znajdziemy ciekawe artykuły np. o bł. Natalii Tułasiewicz ? patronce polskich nauczycieli; o bólu i cierpieniu rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed jego narodzeniem, a także o sposobach okazywania im pomocy; o papieżach i ich zasługach dla oddalenia wojny nuklearnej w ubiegłym wieku.  Zachęcamy do lektury!

14. Zapowiedzi: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Jarosław Chęć, kawaler i Zofia Maria Kania, panna, oboje zamieszkali w Stegnie. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

«  kwietnia 2024  »