Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXX Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXX Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 23 października 2022 13:12

XXX Niedziela w ciągu roku, 23 października 2022 r. Niedziela Misyjna

?Misyjność Kościoła jest oznaką jego żywotności?.
(św. Jan Paweł II)

1. Dziś niedziela misyjna, która obchodzona jest pod hasłem: Będziecie moimi świadkami! Otwiera ona tydzień misyjny w Kościele. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na wsparcie misji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach, szczególnie o naszym byłym wikariuszu ? ks. Cezarym Ejsymoncie, który rozpoczyna swoją pracę misyjną na Alasce.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ? I roku formacji.

3. Dziś także na Mszy św. o godz. 10.30 zostanie poświęcona figura Matki Bożej Królowej Pokoju, która została zakupiona do kapliczki, mającej powstać w Stegience Osada.

4. W ubiegłą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na wykonanie zamykanego konfesjonału wyniosła 3566 zł. Ponadto od indywidualnych darczyńców otrzymaliśmy kwotę 5800 zł. Bóg zapłać za dotychczasowe wpłaty. Na wsparcie młodzieży przez Fundację ?Dzieło Nowego Tysiąclecia? wpłynęło do puszek 1849 zł. Serdecznie dziękuję za Waszą życzliwość i hojność.

5. Trwa miesiąc październik ? miesiąc modlitwy różańcowej. Maryja wzywa nas wszystkich do odmawiania Różańca. W tym tygodniu ostatnia okazja do udziału w nabożeństwie różańcowym. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy (codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30).

6. Dziękuję wszystkim osobom, które przyszły we czwartek do prac przy porządkach wokół kościoła. Nie było nas wiele, dlatego udało nam się sprzątnąć tylko teren wokół kościoła. Zapraszam również w najbliższy czwartek i sobotę na godz. 9.00 do grabienia liści na terenie przykościelnym i cmentarzu, aby przygotować go na uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. W sobotę na 9.00 zapraszam do sprzątania także kandydatów do bierzmowania (rok I), a do sprzątania kaplicy cmentarnej - kandydatów (rok II ? na godz. 11.00).

7. Zbiórka dla lektorów i ministrantów związana z przygotowaniem liturgii uroczystości Wszystkich Świętych odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 w domu parafialnym.

8. Zbliża się listopad ? miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. W tym roku zostały przygotowane koperty z 2 kartkami ? na wypominki i na Mszę św. zbiorową w dniu 2 listopada. Można je wziąć przy wyjściu z kościoła. Proszę o wypisanie na tych kartkach dnia tygodnia, w którym możecie uczestniczyć w modlitwie wypominkowej za polecanych przez siebie zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy zakrystii bądź w kancelarii parafialnej do końca października. Organizowane są 2 formy modlitwy za zmarłych: wypominki miesięczne, czyli modlitwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym o godz. 18.00 za polecanych zmarłych, z procesją na cmentarz.

9. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego znajdziemy m.in.: ciekawe artykuły o terroryzmie Putina i stanie polskiej armii, o niezłomnych duchownych z czasach PRL-u, o siostrach betlejemitkach i ich klasztorze na wzgórzach niedaleko Jeziora Galilejskiego, a także o tym jak modlą się grekokatolicy. Do tego przepis na pieczony camembert z grzankami. Jest ponadto nowy numer Małego Gościa niedzielnego, a w nim o siłach specjalnych zarówno wojskowych jak i duchowych. Zachęcamy do lektury!

10. W zakrystii można rozpocząć lub odnowić prenumeratę miesięcznika ?Różaniec? oraz innych czasopism katolickich. Zachęcam do troski o własną chrześcijańską formację poprzez lekturę prasy katolickiej.

11. Zapowiedzi: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Jarosław Chęć, kawaler i Zofia Maria Kania, panna, oboje zamieszkali w Stegnie. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

«  kwietnia 2024  »