Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXXII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 06 listopada 2022 09:07

XXXII Niedziela zwykła, 6 listopada 2022 r.

?Strzeż mnie jak źrenicy oka, ukryj mnie w cieniu Twych skrzydeł, Panie?.
(Psalm 17, 8)

1. Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania liturgii uroczystości Wszystkich Świętych: Ceremoniarzowi p. Łukaszowi Chojnie, Panom Szafarzom i całej Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panom nagłośnieniowcom, Panu Organiście i Wszystkim, którzy zadbali o posprzątanie cmentarza. Jednocześnie zapraszam mężczyzn jutro, tj. w poniedziałek na godzinę 8.00 do pomocy w wywiezieniu śmieci z cmentarza. Będę wdzięczny za pomoc.

2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii diakona Pawła Grzonę z Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, który ma ze sobą kalendarze seminaryjne. Nabywając je, możemy wesprzeć materialnie tę ważną dla funkcjonowania diecezji uczelnię, która utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych.

3. Dzieci, które przychodziły na Różaniec proszę, aby przyniosły w najbliższych dniach podpisane plansze dla wyłonienia i nagrodzenia zwycięzców. Wszystkie dzieci, które przychodziły na Różaniec otrzymają drobne upominki. Przypominam o tym, bo więcej dzieci przychodziło na nabożeństwa niż dotarło do mnie plansz z naklejkami.

4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które będą odprawiane codziennie oprócz niedziel po Mszy świętej o godz. 18.00. Do 8 listopada włącznie, można uzyskać odpust za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

5. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ? I roku formacji.

6. Ministrantem miesiąca października został Bohdan Holdych. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich ministrantów do szlachetnego współzawodnictwa w służbie przy ołtarzu.

7. W piątek 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10.00!!! Nie będzie Mszy św. wieczorem. Biskup Elbląski udzielił dyspensy dla diecezjan i gości przebywających w granicach diecezji w tym dniu. Mimo piątku można spożywać pokarmy mięsne. Równocześnie Ks. Biskup prosi, by wszyscy korzystający z dyspensy, dobrowolnie, przy okazji, wsparli swoją ofiarą znajdujących się w potrzebie.

8. Dnia 17 listopada będzie obchodzony Dzień Seniora w Stegnie. Z tego tytułu wspólnie z Przewodniczącą Koła Emerytów zapraszamy na Mszę św. w intencji naszych drogich Seniorów na godzinę 13.30 w kościele parafialnym.

9. W nocy z 18 na 19 listopada (w godz. 20.00 ? 01.00) odbędzie się w parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie czuwanie młodzieży Diecezji Elbląskiej. Zapraszam młodzież II roku formacji na wspólny wyjazd na czuwanie. Więcej informacji na temat czuwania znajduje się na plakacie wywieszonym w kruchcie bocznej kościoła.

10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem ?Solidarni z Ukrainą?. Przedłuz?aja?ca sie? wojna, ogromne zniszczenia, załamanie produkcji przemysłowej i rolniczej sa? przyczyna? narastaja?cej pos?ro?d miejscowej ludnos?ci biedy, a nawet głodu. Wielu straciło dom, bliskich i cały dorobek z?ycia. Na terenach dotknie?tych wojna? brakuje gazu, elektrycznos?ci, opału, podstawowych artykuło?w, z?ywnos?ci, leko?w i doraz?nej pomocy do zapewnienia minimalnych warunko?w do z?ycia. Wobec ogromu zniszczen? i dotkliwego braku wszystkiego dla wielu mieszkan?co?w Ukrainy zbliz?aja?ca sie? zima moz?e stac? sie? prawdziwa? i dramatyczna? walka? o przetrwanie. Będziemy mogli wesprzeć naszych braci i siostry na Ukrainie ofiarami zbieranymi do puszek po Mszach świętych.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na wspólną modlitwę różańcową z racji 13 dnia miesiąca.

12. W zakrystii można rozpocząć lub odnowić prenumeratę miesięcznika ?Różaniec? oraz innych czasopism katolickich. Zachęcam do troski o własną chrześcijańską formację poprzez lekturę prasy katolickiej.

13. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego ciekawe artykuły: o samotności, jak sobie z nią radzić i jak przeżywać; o ojcu Walterze Ciszku ? jezuicie, który został ocalony po 23 latach spędzonych na Syberii (w gułagach i katowniach NKWD); a także o tym, że aktywni żyją dłużej ? czyli jakie aktywności powinniśmy podejmować by poprawić jakość i długość życia. Zachęcamy do lektury!

Poprawiony: niedziela, 06 listopada 2022 09:07

«  kwietnia 2024  »