Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia I Niedziela Adwentu
Ogłoszenia I Niedziela Adwentu PDF Drukuj
piątek, 02 grudnia 2022 16:09

I Niedziela Adwentu, 27 listopada 2022 r.
„Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie!”.
(Mt 24, 42)

1. Dziś, I Niedzielą Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Adwent to czas, w którym mamy uwrażliwiać nasze serca na Chrystusa Pana, który powróci na końcu czasów, a także przygotować się na świętowanie Jego pierwszego przyjścia na ziemię, czyli na Święta Bożego Narodzenia. Zapraszam do podjęcia adwentowych postanowień. Jednym z nich niech będzie udział w Roratach, które będą odprawiane o godz. 7.00. Zabieramy ze sobą na te Msze święte lampiony lub świece, aby wraz z Maryją oczekiwać na Jezusa.  Ofiary zbierane podczas Rorat będą przeznaczone na dekoracje żłóbka.

2. Dziękuję za ofiary w wysokości 2815, 70 zł. złożone na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

3. Dziękuję serdecznie wszystkim osobom, które w ubiegły piątek porządkowały teren wokół kościoła. Dziękuję także osobom, które przygotowały dekorację adwentową do naszej świątyni.

4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone: wieniec adwentowy, świece „Caritas” i opłatki, które będą rozprowadzane do wszystkich rodzin naszej wspólnoty parafialnej. Osoby, które w poprzednich latach roznosiły opłatki proszę o podjęcie się tego zadania również w tym roku i o zgłaszanie się do zakrystii po opłatki oraz List Proboszcza  do Parafian. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. Świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – są do nabycia od dzisiejszej niedzieli w kościele w kwocie: duże – po 24 zł, małe po 12 zł.

5. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – II roku formacji.

6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W I piątek udam się do chorych z Komunią św. od godziny 9.00. W I piątek miesiąca będzie spowiedź od godziny 17.30. i Msza św. wieczorem.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
Są już terminy weekendowych kursów przedmałżeńskich dla narzeczonych na rok 2023, organizowanych w Elblągu. Chodzi o miesiące: luty, kwiecień, czerwiec i październik. Szczegóły na stronie internetowej diecezji elbląskiej.

8. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego znajdziemy ciekawe artykuły: o niezmiernie ważnym stanowisku Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w obronie dobrego imienia Jana Pawła II; o kuriozalnym pomyśle zakazu spowiedzi dla dzieci promowanym dziś przez niektóre środowiska; a także o dobroczynnych skutkach fizjoterapii dla seniorów. Dziś także do nabycia Mały Gość niedzielny, a w nim adwentowa zdrapka i wiele rozmaitych ciekawostek. Zachęcamy do lektury!

9. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. + Witold Szczyglewski w wieku 71 lat. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Życzymy wszystkim Gościom i Parafianom błogosławionego czasu Adwentu!

«  maja 2024  »