Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Adwentu
Ogłoszenia III Niedziela Adwentu PDF Drukuj
niedziela, 11 grudnia 2022 09:42

III Niedziela Adwentu GAUDETE, 11 grudnia 2022 r.

„I wy bądźcie cierpliwi i umacniajcie serca wasze, bo przyjście Pana jest już bliskie”.
(Jk 5, 8)

1. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Prowadzi je ks. Denis Szestakowicz, kapłan ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, proboszcz młodej parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi w Fanipolu na Białorusi. Zachęcam do takiego zorganizowania zajęć, aby móc uczestniczyć w całości rekolekcji. Program spotkań jest umieszczony w gablotach i na stronie internetowej. Ponadto zostało jeszcze trochę ulotek z programem; są one wyłożone na stoliku w bocznej kruchcie kościoła. Spowiedź rekolekcyjna jest przewidziana przede wszystkim w ostatnim dniu rekolekcji – na ten dzień zaproszeni są księża goście. Będzie także możliwość spowiedzi w poniedziałek.

2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się dziś po Mszy świętej o godz. 10.30 w kościele (I i II rok). Będzie to spotkanie rekolekcyjne dla całej młodzieży, ale dla kandydatów do bierzmowania jest spotkaniem obowiązkowym. W przyszłą niedzielę rok I przygotowania do bierzmowania ma swoje świąteczne spotkanie w sali katechetycznej po Mszy św. o godz. 10.30.

3. Od soboty 17 grudnia rozpoczyna się druga część w liturgii Adwentu. Dni tego okresu są poświęcone bezpośredniemu przygotowaniu do Bożego Narodzenia, mają charakter maryjny. Nadal zapraszamy na Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie, którą odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 7.00.

4. Nasze Szkolne Koło Caritas zorganizowało zbiórkę żywności dla ubogich i potrzebujących. Dziękuję właścicielom i zarządcom sklepów: „Czwórka” i „Lewiatan” za możliwość przeprowadzenia zbiórki żywności w dniu wczorajszym. Dziękuję młodzieży, która wczoraj dyżurowała w sklepach od godz. 8.00 do 12.00 oraz pani katechetce Marzenie Zarembie, która jest opiekunem Szkolnego Koła Caritas.

5. We wtorek 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętamy i modlimy się o pokój dla naszej Ojczyzny.

6. Świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – są do nabycia po Mszy św. w kwocie: małe po 12 zł.

7. Najbliższa niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Ofiary zbierane podczas Mszy świętych są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

8. Dnia 15 stycznia 2023 r. o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się kolejny piękny wieczór kolędowy, tym razem w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza. Bilety do nabycia w kasie Gminnego Ośrodka Kultury w Stegnie. Więcej informacji na fejsbukowym profilu GOK Stegna.

9. Kilkanaście osób podjęło się trudu rozprowadzania opłatków. Bardzo im za to dziękuję. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.

10. Osoby zainteresowane pielgrzymką do Ziemi Świętej w terminie 23 – 30 września 2023 r. zapraszam na spotkanie dziś po wieczornej Mszy świętej w kościele.

11. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego ciekawe artykuły: o stanie wojennym a zwłaszcza o nadziei jaką w tym mrocznym czasie dawał Polakom Jan Paweł II; o zakupoholizmie który dotyka w Polsce ponad miliona osób; a także o niezwykłej wspólnocie młodzieży która wyruszyła w podróż po Polsce by modlić się za miasta; do tego przepis na kurczaka w sałatce z pomarańczą. Czytajmy, niech czas Adwentu będzie wypełniony także dobrą lekturą!

12. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności: śp. + Aniela Żuchowska ze Stegienki Osada w wieku 94 lat oraz śp. + Anna Białożyńska ze Stegny w wieku 88 lat. Polecajmy je miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Poprawiony: poniedziałek, 12 grudnia 2022 17:22

«  maja 2024  »