Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu
Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu PDF Drukuj
niedziela, 18 grudnia 2022 12:13

IV Niedziela Adwentu, 18 grudnia 2022 r.

„Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy Bóg z nami”. (Mt 1, 23)

1. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w rekolekcjach adwentowych i skorzystali z sakramentu pokuty. Bardzo dziękuję za wszystkie wyśmienite kulinaria przyniesione na stół rekolekcyjny.

2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania I roku formacji odbędzie się dziś po Mszy świętej o godz. 10.30 w sali parafialnej.

3. Dzisiejsza taca jest tradycyjnie jak w każdą III niedzielę miesiąca – tacą inwestycyjną. Zbieramy nadal fundusze potrzebne na konfesjonał. Do tej pory uzbieraliśmy od indywidualnych ofiarodawców oraz z tacy inwestycyjnej w październiku i listopadzie 22.732 zł. Brakuje nam jeszcze 7 268 zł za wykonanie konfesjonału oraz jego zdobienia. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przeznaczone na ten cel.

4. Przed nami ostatni tydzień Adwentu i ostatnia okazja do udziału w Roratach o 7.00 rano. Zachęcam dzieci do wytrwania w adwentowych postanowieniach. We czwartek dzieci przynoszą na Roraty podpisane plansze, a w piątek, czyli 23 grudnia otrzymają nagrody z okazji udziału w Roratach (sponsorzy mile widziani). Możliwość wyspowiadania się - codziennie przed Mszą świętą.

5. Na Mszy świętej roratniej w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 7.00 harcerze wniosą uroczyście Betlejemskie światło pokoju, które płonie w grocie narodzenia Pana Jezusa. Zachęcam, aby przynieść ze sobą do kościoła lampion i zabrać światło pokoju do naszych domów. Niech ten znak przypomina nam, zwłaszcza podczas Wigilii, że Bóg pragnie nieustannie obdarzać pokojem nasze rodziny, nasze domy i nasze serca.

6. Zachęcam do rozpoczęcia Wieczerzy Wigilijnej w sposób modlitewny, korzystając z materiałów dołączonych do opłatka. Niech to spotkanie w rodzinnym gronie będzie pełne serdecznej miłości, przebaczenia i pokoju.

7. Zostało zakończone roznoszenie opłatków do domów parafian. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w tę służbę. Bardzo dziękuję też za ofiary na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. Zostało zebrane 14 567 zł. Opłatki są jeszcze do nabycia w zakrystii.

8. Pasterka tak jak w roku ubiegłym, o godzinę wcześniej, czyli o godz. 23.00!!! Weźmy w niej udział, świętując wspólnie tę noc zbawienia. Ponieważ Msza pasterska należy już do 25 grudnia, dlatego uczestnicząc we Mszy św. w ciągu dnia, można przyjąć po raz drugi Komunię świętą. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia i domy samotnej matki w naszej diecezji.

9. Świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – są jeszcze do nabycia po Mszy św. w kwocie po 12 zł.

10. Dnia 15 stycznia 2023 r. o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się kolejny piękny wieczór kolędowy, tym razem w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza. Bilety do nabycia w kasie Gminnego Ośrodka Kultury w Stegnie. Więcej informacji na fejsbukowym profilu GOK Stegna.

11. Jeśli chodzi o pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 23 – 30 września 2023 r. to zgłosiło się już 49 osób!!! Dlatego proszę osoby, które się zapisały o możliwie szybką wpłatę 1000 zł dla potwierdzenia swojego udziału w pielgrzymce (najpóźniej do końca grudnia). Wpłat można dokonywać w kancelarii parafialnej lub na konto parafii z dopiskiem: Pielgrzymka.

12. Po czasie pandemii wracamy do wizyty duszpasterskiej – kolędy w jej pełnej tradycyjnej formie, a więc z asystą ministrantów. W tym roku rozpoczniemy kolędę od dnia 29 grudnia, od godz. 15.00. Tego dnia planowane są odwiedziny duszpasterskie u parafian na ul. Zacisze i Jaśminowej, a 30 grudnia na ul. Dmowskiego.

13. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego ciekawe artykuły: o tym, jak przeżyć pustkę po stracie bliskiej osoby przy wigilijnym stole, o wierze osób osadzonych w więzieniach, o grzechu pierworodnym i jego skutkach. Jest także nowy numer Małego Gościa niedzielnego z instrukcją do samodzielnego składania aniołów z papieru, od tego numeru nieco droższy – w cenie po 7 zł. Zapraszamy do lektury!

14. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: śp. + Henryk Diwan w wieku 81 lat. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie……

Poprawiony: niedziela, 18 grudnia 2022 12:22

«  maja 2024  »