Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Uroczystość Narodzenia Pańskiego
Ogłoszenia Uroczystość Narodzenia Pańskiego PDF Drukuj
niedziela, 25 grudnia 2022 09:12

Uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia 2022 r.

„Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał”.
(Łk 2, 14)

1. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom Rorat, a zwłaszcza dzieciom i kandydatom do bierzmowania, którzy gorliwie przez cały Adwent przemierzali historię zbawienia od pierwszych rodziców aż do przyjścia na świat Bożego Syna w ludzkim ciele. Dziękuję rodzicom tych dzieci za troskę o rozwój ich wiary. Dziękuję bardzo osobom, które wzięły na siebie różne zadania związane z prowadzeniem Rorat dla dzieci; szczególne podziękowania dla pań: Bernadety Chojny i Krystyny Lesikiewicz oraz panów: Stanisława Maszk, Henryka Sznajdera, Pawła Króla i Wiesława Misiaszka.

2. Składam serdeczne podziękowania osobom, które zaangażowały się w przygotowanie szopki, dostarczenie i oprawę choinek oraz wszelkie prace przedświąteczne w naszym kościele. Dziękuję strażakom ze stegieńskiej OSP za zawieszenie gwiazdy i świetlnych łańcuchów na coraz wyższej choince;-). Dziękuję ceremoniarzowi Łukaszowi Chojnie za przygotowanie asysty oraz za projekt i wykonanie świątecznej dekoracji. Dziękuję harcerzom za przyniesienie Betlejemskiego światła pokoju do naszej świątyni. Dziękuję organiście - panu Stanisławowi, panom szafarzom i wszystkim posługującym podczas liturgii. Dziękuję także bardzo serdecznie za wszystkie wiktuały na stół świąteczny, które otrzymałem. Dziękuję za życzenia i wszystkie dobre słowa.

3. W pierwszy i drugi dzień świąt porządek niedzielny mszy świętych: 8.30, 10.30 i 17.00.

4. Dzisiaj osoby, które 25 marca podjęły się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mogą świętować narodziny dzieciątka, które chroniły przez 9 miesięcy swoją modlitwą i podjętymi ofiarami. Gratuluję wytrwałości w modlitwie i dziękuję za podjęcie misji obrony życia. Niech Bóg będzie dla Was wszystkich nagrodą za troskę o najmniejszych.

5. W II dzień Świąt wspominamy św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika Kościoła. We wtorek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – na zakończenie Mszy błogosławieństwo wina; we środę – święto świętych Młodzianków. We czwartek Msza św. o 8.30 ze względu na kolędę. W piątek – święto Świętej Rodziny; Msza św. o godz. 18.00 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszam małżonków do wspólnego udziału w tej Eucharystii. W sobotę przypada ostatni dzień starego roku, wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Na koniec Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Przyszła niedziela jest jednocześnie uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszym dniem Nowego Roku. Zapraszam do udziału.

6. Dnia 15 stycznia 2023 r. o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się kolejny piękny wieczór kolędowy, tym razem w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza. Bilety do nabycia w kasie Gminnego Ośrodka Kultury w Stegnie. Więcej informacji na fejsbukowym profilu GOK Stegna.

7. Jeśli chodzi o pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 23 – 30 września 2023 r. to zgłosiło się już 49 osób!!! Dlatego proszę osoby, które się zapisały o możliwie szybką wpłatę 1000 zł. dla potwierdzenia swojego udziału w pielgrzymce (najpóźniej do końca grudnia). Wpłat można dokonywać w kancelarii parafialnej lub na konto parafii z dopiskiem: Pielgrzymka.

8. Po czasie pandemii wracamy do wizyty duszpasterskiej – kolędy w jej pełnej tradycyjnej formie, a więc z asystą ministrantów. W tym roku rozpoczniemy kolędę od dnia 29 grudnia, od godz. 15.00. Tego dnia planowane są odwiedziny duszpasterskie u parafian na ul. Zacisze i Jaśminowej, a 30 grudnia na ul. Dmowskiego. W pierwszym tygodniu Nowego Roku program kolędy przedstawia się następująco:
02.01.2023 r. (poniedziałek) od godz. 15.00 – ul. Ogrodowa od Pani Obojskiej do nr. 12C P. Staszczak, ul. Rycerska
03.01.2023 r. (wtorek) od godz. 15.00 – ul. Ogrodowa od Państwa Gałka
04.01.2023 r. (środa) od godz. 15.00 – ul. Cicha i ul. Kościuszki
05.01.2023 r. (czwartek) od 15.00 – ul. Bursztynowa, do południa kolęda u chorych odwiedzanych w I piątki miesiąca
07.01.2023 r. (sobota) od godz. 9.30 – ul. Jagiełły od Państwa Łach
W okresie kolędowym kancelaria będzie nieczynna. W sprawach kancelaryjnych proszę o kontakt telefoniczny dla umówienia wizyty w możliwym terminie.

9. Najnowszy numer Gościa niedzielnego jest poszerzonym świąteczno – noworocznym wydaniem tygodnika. Polecamy w nim szczególnie blok artykułów dotyczących istoty Bożego Narodzenia. Ponadto warto przeczytać ciekawy wywiad z prof. Markiem Cichockim na temat Unii Europejskiej oraz wzruszającą rozmowę o tym, jak polskie siostry orionistki pomagają młodym matkom w zrujnowanym Charkowie. Podwójny numer GN kosztuje 15 zł. Następny numer GN będzie już w nieco wyższej cenie niż do tej pory i będzie kosztował 10 zł. Jest jeszcze nowy numer Małego Gościa niedzielnego od tego numeru nieco droższy – w cenie po 7 zł. Zapraszamy do lektury!

«  maja 2024  »