Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Zwykła
Ogłoszenia V Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 05 lutego 2023 10:42

V Niedziela zwykła, 5 lutego 2023 r.

„Jezus powiedział do swoich uczniów: Wy jesteście solą ziemi.
Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić?”.
(Mt 5, 13)

1. Dobiegła końca wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii. Bardzo dziękuję wszystkim parafianom, którzy zaprosili mnie do swoich domów. Dziękuję za wspólną modlitwę, rozmowy, materialne wsparcie i każdy gest życzliwości. Osoby, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kolędy, a chciałyby wspólnej modlitwy i błogosławieństwa ich domu, proszę o kontakt telefoniczny ze mną (kom. 572-452-510). Będziemy umawiać się na spotkania.

2. Dziękuję wszystkim mężczyznom, którzy przyszli w ubiegły piątek, aby pomóc przy rozbiórce żłóbka. Dziękuję także Panu Pawłowi i Jakubowi Królom za odśnieżanie terenu kościelnego.

3. Jeśli chodzi o konfesjonał to uzbieraliśmy na niego dokładnie 28 854 zł. od indywidualnych ofiarodawców oraz z tac inwestycyjnych (od października do stycznia). Pozostaje jeszcze koszt zdobienia, ale to sprawa przyszłościowa. Konfesjonał zostanie przywieziony we czwartek lub piątek w godzinach popołudniowych. Do jego przeniesienia potrzebnych jest 8 mężczyzn. Ponieważ na dziś nie jestem w stanie podać dokładnej daty i godziny, więc proszę chętnych do pomocy o zgłoszenie do mnie swej gotowości i podanie numeru telefonu, abym mógł później podać dokładny termin.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania I roku formacji odbędzie się dzisiaj, a dla II roku formacji 12 lutego po Mszy św. o godz. 10.30.

5. Ministrantem miesiąca stycznia został Dawid Wojciuch. Gratulujemy i życzymy nieustającego zapału w służbie Bożej.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we czwartek.

7. W tym tygodniu, w sobotę 11 lutego, przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, które jest jednocześnie Światowym Dniem Chorego, ustanowionym w Kościele przez św. Jana Pawła II w 1992 roku. W tym dniu zapraszam na godz. 10.00 na Mszę św. z sakramentem namaszczenia chorych. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Postarajmy się umożliwić naszych chorym, czy też osobom w podeszłym wieku udział w tej liturgii.

8. Kino Gminnego Ośrodka Kultury w Stegnie zaprasza do obejrzenia filmu „Johnny” o śp. ks. Janie Kaczkowskim, nietuzinkowym człowieku i duszpasterzu, twórcy puckiego hospicjum. Seanse odbędą się w poniedziałek i wtorek 20 i 21 lutego w godz. 16.00 i 19.00. Obsługa kina prosi o rezerwację telefoniczną lub osobistą w biurze GOK-u.

9. Dziś w Gościu Niedzielnym polecamy artykuły m.in. o tym, czy żałoba jest niemodna, o życiu konsekrowanym i jego różnych formach, o dziejach i dorobku kulturalnym krajów Trójmorza oraz o odpisie 1,5% na organizacje pożytku publicznego. Zachęcamy do lektury!

«  maja 2024  »