Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia I Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia I Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 26 lutego 2023 07:47

Ogłoszenia parafialne
I Niedziela Wielkiego Postu, 26 lutego 2023 r.
„Zmiłuj się, Panie, bo jesteśmy grzeszni”.
(Refren Psalmu)

1. W piątek (24 lutego) minął rok od zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Wojna pochłonęła dotychczas tysiące istnień: żołnierzy i cywilów, w tym dzieci, kobiet, osób starszych. Solidaryzując się z narodem ukraińskim, zbieramy dziś przy drzwiach kościoła do puszek ofiary pieniężne, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane potrzebującym i cierpiącym. Serdeczne Bóg zapłać za dobroć serca i życzliwość!

2. Dziękuję serdecznie panom: Mariuszowi Jarosowi, Mirosławowi Gwizdale, Maciejowi Piecykowi, Janowi Wróblowi i Karolowi Radziwiłłowi za wycięcie drzew na cmentarzu i uporządkowanie terenu.

3. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa tego okresu: Drogę Krzyżową, która jest odprawiana w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych oraz Gorzkie Żale, które odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Niech udział w tych nabożeństwach będzie dla nas okazją do modlitwy o pokój i odnowę naszej wiary. Ofiary zebrane podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej przeznaczone są na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego

4. Zachęcam do podjęcia wielkopostnych postanowień, abstynencji od alkoholu i innych pożytecznych wyrzeczeń. Zachęcam do jałmużny wielkopostnej. W przedsionkach kościoła można zaopatrzyć się w skarbonkę Caritas. Jest na niej kod QR, który przenosi nas na stronę Caritas na Fb, gdzie codziennie otrzymujemy słowo z Pisma świętego i zadanie do wykonania. Skarbonki ze zgromadzoną jałmużną przynosimy w Niedzielę Palmową do kościoła. Zebrane fundusze zostaną przekazane do Szkolnego Koła Caritas na wsparcie osób starszych, do których dociera młodzież z SKC. Zachęcam także do korzystania z różnych aplikacji na smartfony, które pomogą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu. W szczególności polecam aplikacje: „Pogłębiarka”, „Hallow”, „Modlitwa w Drodze na czas Wielkiego Postu”. „Zdrapka wielkopostna” rozeszła się w całości już we środę popielcową (w przyszłym roku trzeba będzie zamówić więcej egzemplarzy)

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania II roku formacji odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 i Gorzkich Żalach.

6. Za tydzień obchodzimy Niedzielę ad gentes – dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na rzecz misji.

7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca ze swymi nabożeństwami. W I piątek udam się do chorych z Komunią św. od godziny 9.00. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 16.30. W I sobotę miesiąca zapraszam nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 17.30.

Dziś w Gościu Niedzielnym polecamy pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia co do duszy oraz artykuły podsumowujące rok wojny na Ukrainie. Jest jeszcze nowy numer Małego Gościa niedzielnego, a w nim pomoce do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Zachęcamy do lektury!

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności – śp. + Henryk Górnowicz ze Stegienki Osada (l. 66), śp. + Sebastian Suma z Rybiny (l. 37; Msza św. w 30 dzień po pogrzebie będzie odprawiona 24 marca o godz. 18.00), śp. + Zbigniew Cieśla (l. 86; pogrzeb we czwartek o 10.00) oraz śp. + Antoni Gałka (l. 77; pogrzeb we czwartek o 12.30) Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

Kosciół w Stegnie

Kosciół w Stegnie

Kalendarz 2023

«  września 2023  »
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930